4 rady, jak cvičit doma

4 rady, jak cvičit doma

Chcete začít cvičit doma, ale pořád se vám to nedaří? Když víte, jak na to a na co si dát pozor, nejde o nic složitého. Ve výsledku ještě ušetříte za permanentku a při poctivé snaze mohou být však výsledky domácího cvičení srovnatelné s návštěvami fitness centra.

Vyhraďte si čas na cvičení

Na cvičení doma je nejhorší pustit se do akce a začít. Když totiž jdete do fitness centra, musíte se převléci, vzít si věci a dostanete se do nového prostředí určeného pouze na cvičení. Jenže doma nás stále něco rozptyluje. Chcete si jít zacvičit, ale místo toho umyjete nádobí, dáte vyprat prádlo, nebo se zaseknete u televize. Nejste první ani poslední, ale je dobré vědět, jak na to. Vyhraďte si přesně daný čas, kdy budete cvičit. A bez výmluv se pokuste své časové okénko pro cvičení neodkládat, ale respektovat a uznávat. Uvidíte, že tímto způsobem získá cvičení na pravidelnosti.

Někdo nedá dopustit na ranní tréninky, ale jiný volí raději cvičení odpoledne. A tak je to naprosto v pořádku. Cvičení si naplánujte na takovou denní dobu, kdy je to pro vás přijatelné. Pamatujte však na to, že není dobré cvičit před spaním, protože vlivem rozproudění krve a vyplavením endorfinů můžete mít následně problém s usínáním.

Pořiďte si cvičební pomůcky

Cvičení s vlastní vahou je výborné. Dobře při něm procítíte techniku a vyhnete se riziku zranění kvůli zbytečně vysoké zátěži. Na druhou stranu se po čase omezí a nemusí přinášet takové výsledky. Stačí si pořídit několik jednoduchých pomůcek a rutinní domácí cvičení se rázem promění v ukrutnou dřinu.

Nemusí jít o velké předměty, protože si vystačíte například s odporovými gumičkami. Kdo to myslí opravdu vážně, pořídí si činky, případně hrazdu a kettlebell. O něco dražšími a většími pomůckami jsou nejrůznější stroje, jako jsou běžecké pásy, cyklotrenažéry, rotopedy, steppery a podobné. Zde zapřemýšlejte, jestli je budete opravdu využívat a nestanou se jen velkými a drahými lapači prachu.

Sledujte instruktážní videa

Projíždíte pořád dokola ty stejné cviky a už vás to přestává bavit? Načerpejte novou inspiraci! Díky možnostem internetu snadno dohledáte cvičební videa všech různých stylů. Koupit si můžete některý s programů, jehož součástí jsou právě videa. Nebo se vydejte hledat na Youtube a objevte cvičební kanál, který vám bude vyhovovat.

Cvičením podle videa získáte nejenom inspiraci na nové cviky, ale i potřebnou motivaci to uprostřed nevzdat a nejít dělat něco jiného. Výbornou trenérkou je například Jillian Michaels. Z české tvorby jsou k dispozici zdarma cvičební videa v rámci programu FitFab Strong. Díky názorným ukázkám, jak se cvik správně provádí, jistě dobře zvládnete i techniku, aby cvičení bylo zdravé, bezpečné a co nejvíce efektivní.

Následujte tréninkový plán

Ti zkušenější si bez problémů zvládnou připravit tréninkový plán a vhodně kombinovat různé tréninky podle potřeby. Pro začínající, ale i pro všechny, kdo hledají novou výzvu, je ideální propracovaný plán zaměřený na určitý cíl. K dostání jsou nejrůznější e-booky, případně členství ve skupinách, kde se jednotliví členové vzájemně motivují. Trénovat můžete i pod online dozorem fitness trenéra, který vám plán na míru připraví.

Během sledování tréninkového plánu si nezapomeňte všímat svých pokroků. Zaznamenávejte si své míry a hlavně si dělejte fotky. Možná budete překvapeni, až se na ně za čas podíváte, jak daleko jste se dostali. A to vás popožene ještě o kousek dál.

 

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter