8. kolo světového poháru v biatlonu, Salt Lake City, USA

Po kanadském Canmore, kde velké mrazy narušily program sedmého kola SP v biatlonu, se celý biatlonový cirkus přesunul do USA, konkrétně do Utahu a olympijského střediska u Salt Lake City.

Pro zimní olympijské hry 2002 byl vybudován lyžařský areál Soldier Hollow Nordic Center, kde se od čtvrtka do neděle sejdou špičkový biatlonisté na dalším kole světového poháru.

Program 8. kolo SP v biatlonu,  Salt Lake City

14. února – 17. února

Čtvrtek 14. února
19.15 Sprint ženy

Pátek 15. února
19.15 Sprint muži

Sobota 16. února
18.05 Hromadný závod ženy
22.05 Hromadný závod muži

Neděle 17. února
18.10 Smíšená štafeta dvojic
22.05 Smíšená štafeta

Výsledky 8. kola SP v biatlonu

Ženy – sprint (7,5 km)

1. Röiselandová (Nor.) 19:47,6 (0 tr. okruhů), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -11,5 (1), 3. Hildebrabdová (Něm.) -21,4 (0), 4. Hojniszová (Pol.) -23,0 (0), 5. Kuzminová (SR) -28,2 (1), 6. Žuková (Pol.) -39,4 (0), 7. Herrmannová (Něm.) -42,4 (2), 8. Wiererová (It.) -49,0 (1), 9. Högbergová (Švéd.) -53,1 (0), 10. Džymová (Ukr.) -55,2 (0),

…19. Vítková -1:32,3 (1), 23. Puskarčíková -1:38,1 (1), 32. Davidová (všechny ČR) -1:51,7 (3).

Ženy – stíhací závod (10 km)

 1. Herrmannová 28:03,4 (2), 2. Hildebrandová (obě Něm.) -4,2 (1), 3. Mäkäräinenová (Fin.) -16,5 (3), 4. Röiselandová (Nor.) -27,0 (4), 5. Kuzminová (SR) -27,0 (4), 6. Vittozziová (It.) -55,6 (2), 7. Hojniszová -59,9 (3), 8. Žuková (obě Pol.) -1:16,0 (2), 9. Vítková (ČR) -1:19,5 (0), 10. Aymonierová (Fr.) -1:27,9 (3),

12. Davidová -1:29,4 (0), 22. Puskarčíková (obě ČR) -2:27,9 (2).

Ženy – Průběžné pořadí SP (po 18 z 26 závodů)

 1. Vittozziová 713, 2. Wiererová (It.) 706, 3. Röiselandová 640, 4. Kuzminová 620, 5. Mäkäräinenová 545, 6. P. Fialková (SR) 526,

20. Davidová 312, 40. Puskarčíková 138, 43. Vítková 123, 71. Charvátová 31, 86. Jislová (obě ČR) 10.

 

Muži – sprint 10 km

 1. Christiansen (Nor.) 23:29,7 (0 tr. okruhů), 2. Desthieux (Fr.) -1,3 (1), 3. Rees -22,4 (1), 4. Lesser (oba Něm.) -23,0 (0), 5. J. T. Bö (Nor.) -41,5 (4), 6. Fillon-Maillet (Fr.) -42,9 (1), 7. Hofer (It.) -46,3 (1), 8. Weger (Švýc.) -49,6 (1), 9. Guigonnat (Fr.) -52,7 (1), 10. Dale (Nor.) -56,5 (1),

…19. Šlesingr -1:20,6 (1), 26. Krčmář -1:31,8 (2), 67. Krupčík (všichni ČR) -3:03,9 (4)

Muži – stíhací závod (12,5 km)

 1. Fillon Maillet (Fr.) 30:55,8 (0), 2. Christiansen (Nor.) -25,9 (1), 3. Desthieux (Fr.) -47,3 (3), 4. J. T. Bö (Nor.) -1:37,7 (5), 5. Lesser (Něm.) -1:55,1 (4), 6. Weger (Švýc.) -2:11,4 (3), 7. Loginov (Rus.) -2:16,5 (3), 8. C. Gow (Kan.) -2:21,2 (0), 9. Doll (Něm.) -2:22,7 (5), 10. Doherty (USA) -2:22,8 (3),

35. Krčmář (ČR) -4:47,2 (8).

Průběžné pořadí SP (po 18 z 26 závodů)

1. J. T. Bö 979, 2. Loginov 645, 3. Desthieux 636, 4. Fillon Maillet 596, 5. Eder (Rak.) 569, 6. M. Fourcade (Fr.) 554, …17. Krčmář 319, 24. Moravec 247, 48. Krupčík 70, 72. Šlesingr (všichni ČR) 22.

Smíšená štafeta dvojic

1. Hofer, Wiererová (It.) 35:27,9 (0 trest. okruhů + 6 dobíjení), 2. Eder, Hauserová (Rak.) -22,9 (0+2), 3. Guigonnat, Simonová (Fr.) -50,2 (1+8),

17. Krupčík, Vítková(ČR) -3:45,1 (1+13).

Smíšená štafeta

1. Francie (Fillon-Maillet, Desthieux, Aymonierová, Chevalierová) 1:03:51,4 (0+3), 2. Německo (Lesser, Doll, Hildebrandová, Hinzová) -13,5 (0+6), 3. Norsko (Christiansen, J.T. Bö, Eckhoffová, Röiselandová) -1:02,2 (2+11), 4. Švýcarsko -1:31,2 (1+6), 5. Švédsko -1:59,7 (0+5),6. ČR (Šlesingr, Krčmář, Davidová, Puskarčíková) -2:12,9 (0+8)

 

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*