Krásné běhání po Českém ráji

Velmi rád vyrážím na kolo do Českého ráje, dá se zde naplánovat velké množství výletů, tras a míst, které můžete navštívit. Letošní jaro, kdy jsem se dal více do běhání, vyrážím do Českého ráje běhat.

V jednom z předcházejících příspěvků jsem to nazval cesta z města. Dnes jsem z Branžeže vyrazil směrem k hradu Kost, dále přes Kamenici, Dobšín a Čížovky zpět. Krásný dvacetikilometrový okruh.

Untitled design (19)

Trasa byla většinou po lesních cestách nebo polních cestách, jen část Kamenice – Čížovky po silnici. Co na cestě můžete vidět:

Hrad Kost

Zachovalý pevný gotický hrad stojí podobně jako řada hradů na skále – ne však vysoko nad okolním terénem, ale v údolí, ukryt v lesích Českého ráje. Jeho založení se datuje do 2. poloviny 14. století.

gotický hrad Kost
gotický hrad Kost

Údolí Plakánek

Přírodní rezervace Údolí Plakánek byla vyhlášena roku 1990. Údolí s pískovcovými skalními okraji a věžemi, mokřadními loukami a fragmenty lužních společenstev, suťových lesů, relikních skalních borů a acidofilních a borových doubrav.

Co mne trápí při delším běhu

Při delším běhu, řekněme nad 12 km, je mým největším problémem pití, pitný režim. Sice si sebou beru pás s lavičkami ( 2*200 ml ) , ale cítím že je to málo. Ucucávám ionťák pravidelně, ale čtyři deci mi nestačí. Přemýšlím nad větší lahví nebo se budu muset při delším běhu vždy někde zastavit a tekutiny doplnit.

Hodně se potím, úbytek je asi velký a jen 400 ml vody ho nedoplním. Někdy mě po doběhu bolí hlava, což může být způsobené únavou svalů v oblasti mezi lopatkami a na krční páteři a dál se to přenáší do hlavy a z velkou pravděpodobností je to nedostatek tekutin.

Na kratší běhy si pití neberu.

K „jídlu“ jsem měl sebou tyčinku Energy Bar Chimpazee a gel od Nutrendu. Což mi přijde při běhu do dvou hodin a tempu okolo 6 min/ km jako dostačující. Při rychlejší závodním běhu bych přidal asi jeden gel.

 
 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter