Nominace na MS v Biatlonu 2016

Teprve těsně před začátkem březnového Mistrovství světa v biatlonu 2016 v norském Oslo zveřejnili trenéři nominací našeho národního týmu.

Nominace ČR na MS v biatlonu 2016

Muži:

Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr, Adam Václavík.

Ženy:

Lucie Charvátová, Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Veronika Vítková, Jessica Jislová.

„Jessica a Adam pocestují do Norska skutečně v roli pátých závodníků. Startovali by v případě potřeby nahradit jiného, jakýmkoliv způsobem indisponovaného týmového kolegu nebo kolegyni,“ podotýká šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář na adresu dvou překvapivých jmen v nominaci. ( zdroj: český biatlonový svaz )

Otazník se zatím vznáší nad složením prvního závodu – smíšené štafety, která je naší první medailovou nadějí. Za vše může nedávné onemocnění Ondřeje Moravce a střevní viróza.

Nejprve jej při závodech SP v zámoří postihla viróza a na závěrečném soustředění v Pokljuce měl také střevní potíže. „Byl hodně zesláblý. Teď už trénuje, ale potřebuje čas,“ řekl  trenér Rybář, jenž s Moravcem na 90 procent nepočítá pro čtvrteční smíšenou štafetu. Šanci tak dostane jeden z dua Krčmář, Soukup.

aktualizace: 2.3.2016 17,45

V týmu obhájců zlaté medaile z loňského šampionátu v Kontiolahti Ondřeje Moravce nahradí Michal Krčmář, který by dokonce mohl být finišmanem. V týmu jsou podle očekávání také Veronika Vítková, Gabriela Soukalová a Michal Šlesingr.

Závod štafet bude tradičně rozjíždět Vítková, na druhém úseku bude Soukalová. Jestli bude finišovat Šlesingr, nebo Krčmář, ještě není stoprocentně jasné.

úvodní foto: Gabriela Soukalová – autor: Franta.KuceraLíbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter