Super Bowl – den, kdy se zastaví Amerika

Každoročně se na přelomu ledna a února koná vyvrcholení NFL Super Bowl. Amerika se zastaví a milióny Američanů sledují finále ligy amerického fotbalu a show, která zápas doprovází.

Super Bowl

Super Bowl je označení finálového zápasu NFL ( National Football League ) a jejího play-off.

První Super Bowl se hrál 15.1.1967. Střetli se v něm vítězové National Football League a jejího rivala American Football League. Hrálo se na stadionu Memorial Coliseum, Los Angeles. Green Bay Packers porazily Kansas City Chiefs 35:10. Později se obě ligy spojily do NFL.

Nejúspěšnější týmy v historii jsou

6 vítězství – Pittsburgh Steelers

5 vítězství – San Francisco 49ers a Dallas Cowboys

4 vítězství – Green Bay Packers, New York Giants

Pro diváky je Super Bowl velkou show. Velkou tradici má vystoupení hudebních hvězd v hlavní přestávce mezi druhou a třetí čtvrtinou.

Vince Lombardi trophy
Vince Lombardi trophy – foto: BrokenSphere

Velké zisky přináší Super Bowl i televizním společnostem. Firmy se doslova perou o čas v reklamě zařazené v průběhu finále a hlavně o hlavní přestávce. V loňském roce se cena půl minutové reklamy vyšplhala na 4 milióny dolarů, minutová pak na dvojnásobek.

Super Bowl 2015

Do letošního finále play-off NFL Super Bowl 2015 postoupily týmy New England Patriots a Seattle Seahawks ( obhájci z roku 2014 )

Hrát se bude v neděli 1.2.2015 na stadiónu University of Phoenix Stadium. Na tomto stadionu se Super Bowl hrál již v letech ( 1996 a 2008 ). Stadion má kapacitu 63400 sedadel (rozšiřitelná je až na 72200).

V přestávkovém programu letos vystoupí Katy Perry a Lenny Kravitz.

Super Bowl můžete sledovat na tv Sport1, Sport2.

Vítěz získá prestižní Vince Lombardi Trophy.

oficiální stránka Super Bowl 2015: www.nfl.com/superbowl/49

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter