Světový pohár v biatlonu 2018 – 8. kolo – Oslo, Norsko

Biatlonisté se přesunou na osmé, předposlední, kolo světového poháru z finského Kontiolahti do norské Mekky lyžování – areálu Národní arény Holmenkollen v Oslu.

Národní aréna Holmenkollen je lyžařské středisko v Norsku. Nachází se ve stejnojmenné čtvrti hlavního města Osla. Středisko disponuje velkým skokanským můstkem Holmenkollbakkenem, skokanským můstkem Midtstubakkenema běžeckými tratěmi a stadionem pro běžecké lyžování a biatlon, pro biatlonové závody je navíc vybaveno střelnicí.  ( zdroj: Wikipedia )

úvodní foto: Guillaume Baviere, Copenhagen, Denmark

 

 

Do Norska odjel český biatlonový tým v tomto složení:

Ženy:

Markéta Davidová (jun.), Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Veronika Zvařičová.

Muži:

Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Jakub Štvrtecký (jun.), Adam Václavík.

Vrací se juniorská mistryně světa Markéta Davidová a místo nemocného Michala Šlesingera jede sbírat zkušenosti ze světového poháru juniorský reprezentant Jakub Štvrtecký.

Program – 8. kolo SP v biatlonu 2018

Oslo, Národní aréna Holmenkollen, Norsko

Čtvrtek 15. března:

  • 12.00 – Sprint žen
  • 14.45 – Sprint mužů

Sobota 17. března:

  • 12.30 – Štafeta žen
  • 14.45 – Stíhací závod mužů

Neděle 18. března:

  • 12.00 – Stíhací závod žen
  • 14.45 – Štafeta mužů

 

 

Výsledky 8. kola SP v biatlonu

Sprint mužů (10 km)

1. L’Abée-Lund 26:10,3 (0 trest. okruhů), 2. J.T. Bö (oba Nor.) -6,1 (1), 3. M. Fourcade (Fr.) -6,9 (0), 4. Eberhard (Rak.) -7,1 (1), 5. Hofer (It.) -15,5 (1), 6. Peiffer (Něm.) -16,8 (-1), 7. Garaničev (Rus.) -23,3 (0), 8. Fillon Maillet (Fr.) -28,8 (0), 9. Doll (Něm.) -35,2 (1), 10. Birkeland (Nor.) -41,2 (0),

29. Moravec -1:13,6 (0), 37. Krčmář -1:32,5 (1), 65. Soukup -2:21,5 (1), 80. Štvrtecký -2:49,1 (3), 90. Václavík (všichni ČR) -3:39,8 (7).

Muži – stíhací závod (12,5 km)

 1. M. Fourcade (Fr.) 31:31,6 (2 trest. okruhy), 2. Hofer (It.) -18,1 (1), 3. J.T. Bö (Nor.) -32,5 (4), 4. Cvetkov (Rus.) -42,7 (0), 5. L’Abee-Lund (Nor.) -45,2 (3), 6. Eder (Rak.) -45,7 (1), 7. Šipulin (Rus.) -53,3 (1), 8. Doll (Něm.) -55,8 (2), 9. Weger (Švýc.) -59,2 (2), 10. Peiffer (Něm.) -1:03,7 (3),

29. Moravec -2:12,0 (2), 43. Krčmář (oba ČR) -3:28,7 (3).

Průběžné pořadí SP (po 19 z 22 závodů)

1. M. Fourcade 996, 2. J.T. Bö 947, 3. Šipulin 627, 4. Peiffer 590, 5. Fak (Slovin.) 550, 6. Hofer 531,

22. Moravec 294, 25. Krčmář 253, 45. Šlesingr 108, 78. Soukup 16, 84. Krupčík 9, 88. Václavík (všichni ČR) 7

Muži – štafeta (4×7,5 km)

 1. Norsko (Birkeland, L’Abee-Lund, T. Bö, J. Bö) 1:13:13,7 (0 tr. okruhů + 3 dobíjení), 2. Rakousko (Landertinger, Leitner, Eder, Eberhard) -50,3 (0+5), 3. Rusko (Cvetkov, Babikov, Malyško, Šipulin) -56,9 (0+4), 4. Švédsko -1:05,8 (0+4), 5. Německo -1:29,4 (0+9), 6. Francie -1:58,5 (0+8),

10. ČR (Moravec, Krčmář, Soukup, Václavík) -3:04,6 (0+9).

 

Sprin – Ženy (7,5 km)

1. Kuzminová (SR) 21:31,8 (1 trest. okruh), 2. Domračevová (Běl.) -8,9 (0), 3. Džymová (Ukr.) -29,2 (0), 4. Dunkleeová (USA) -35,7 (0), 5. Tačizakiová (Jap.) -43,6 (0), 6. Hildebrandová (Něm.) 46,2 (0), 7. Jurlovová-Perchtová -50,3 (0), 8. Kajševová (obě Rus.) -55,4 (1), 9. I. Fialková (SR) -1:00,4 (0), 10. Vittozziová (It.) -1:05,1 (1)

11. Vítková-1:08,3 (1), …18. Puskarčíková-1:20,2 (0), 71. Jislová-2:48,5 (2), 79. Davidová-3:14,4 (4), 88. Zvařičová(všechny ČR) -3:56,6 (2).

Ženy – stíhací závod (10 km)

1. Domračevová (Běl.) 30:37,4 (2 trest. okruhy), 2. Kuzminová (SR) -9,2 (4), 3. Dunkleeová (USA) -29,5 (2), 4. Tačizakiová (Jap.) -37,4 (1), 5. Džymová (Ukr.) -46,8 (2), 6. Frolinová (Korea) -49,2 (2), 7. Dahlmeierová (Něm.) -50,2 (2), 8. Kajševová (Rus.) -52,8 (2),9. Vítková (ČR) -53,5 (2),10. Hinzová (Něm.) -54,5 (2),

…34. Puskarčíková (ČR) -2:38,2 (3).

Průběžné pořadí SP (po 19 z 22 závodů)

1. Kuzminová 727, 2. Mäkäräinenová (Fin.) 686, 3. Domračevová 641, 4. Dahlmeierová 615, 5. Wiererová (It.) 600, 6. Vítková 545,

…31. Puskarčíková 206, 56. Jislová 72, 84. Zvařičová 9, 88. Davidová (všechny ČR) 8.

Ženy – štafeta (4×6 km)

1. Francie (Chevalierová, Aymonierová, Dorinová Habertová, Bescondová) 1:10:58,3 (0 trest. okruhů+6 dobíjení), 2. Německo (Hammerschmidtová, Herrmannová, Preussová, Dahlmeierová) -14,4 (0+7), 3. Itálie (Vitozziová, Wiererová, Gontierová, Sanfilippová) -33,2 (0+8), 4. Norsko -1:26,5 (1+10), 5. Švýcarsko -1:54,2 (0+8), 6. Švédsko -2:27,2 (0+3),

…13. ČR (Puskarčíková, Jislová, Davidová, Vítková) -4:40,5 (3+12).

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter