32 účastníků Mistrovství světa ve fotbale 2018

Kvalifikace a baráže jsou u konce. Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku zná všech 32 účastníků.

Šampionát v Rusku odstartuje 14. června 2018

 

 

Na co se můžeme těšit?  Od 14. června do 15. července 2018 se odehraje čtyřiašedesát utkání jednadvacátého mistrovství světa ve fotbale, které bude hostit jedenáct ruských měst.

Úřadujícími šampiony jsou Němci, kteří by v případě obhajoby vyrovnali rekord Brazilců.

Los MS 2018 v Rusku

Los základních skupin je na programu 1. prosince v Moskvě. Třicet dva účastníků bylo před losem rozděleno do čtyř košů, dle výkonnosti a pořadí ve žebříčku. Výjimkou je pořádající Rusko, které bylo nasazeno do prvního koše, i když je až na 65. místě žebříčku.

V prvním losovacím koši budou domácí Rusko, obhájce titulu Německo, Brazílie, Portugalsko, Argentina, Belgie, Polsko a Francie.

Poslední postupující Peru bude ve druhém koši spolu se Španělskem, Švýcarskem, Anglií, Kolumbií, Mexikem, Uruguayí a Chorvatskem.

Ve třetím Dánsko, Island, Kostarika, Švédsko, Tunisko, Egypt, Senegal a Írán.

V posledním pak Srbsko, Nigérie, Austrálie, Japonsko, Maroko, Panama, Jižní Korea a Saúdská Arábie.

 

Kdo na MS chybí

Kromě naší reprezentace se na Mistrovství světa v Rusko také nepodívají například týmy z Itálie, Nizozemska, Chile, USA  nebo Pobřeží Slonoviny.

Mistrovství světa tak přijde o velké hvězdy Alexise ( Chile ) a Buffona ( Itálie ) a mnoho dalších skvělých hráčů z jiných zemích, například Eric Bailly (Pobřeží Slonoviny ), Edin Džeko (Bosna a Hercegovina ), Marek Hamšík (Slovensko ), Rijád Mahriz (Alžírsko ),  Pierre-Emerick Aubameyang (Gabon ),  Gareth Bale (Wales )  Arturo Vidal (Chile ) a další.

úvodní foto: Photo by Fancy Crave on Unsplash

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter