Laver Cup – Praha 2017

Laver Cup – Praha 2017 – tenisové hvězdy v O2 Aréně

Tenisový fanoušci se mají na co těšit, od 22. do 24. září 2017 se v pražské O2 areně uskuteční první ročník nové tenisové soutěže – Laver Cup.

Laver Cup vznikl jako inspirace z golfového Ryder cupu, kdy se mezi sebou utkávají nejlepší golfisté ve výběru Evropy a USA. V tenisovém Laver Cupu proti sobě nastoupí týmy Evropy a zbytku světa.

O2 Aréna tak zažije neskutečně hvězdnou tenisovou událost.

Každý tým Laver cupu bude složený ze šesti hráčů a kapitána. Čtyři z nich budou vybráni na základě žebříčku ATP a další dva zvolí kapitán. Kapitánem evropského týmu bude legendární švédský tenista Björn Borg. Druhý tým povede tenisový bouřlivák a neméně slavný Američan  John McEnroe.

Mezi hlavní hvězdy budou patřit Rafael Nadal a Roger Federer, kteří nastoupí v týmu Evropy.

Systém Laver cupu

V každém ze tří dnů, po které turnaj potrvá,  by se odehrály tři utkání ve dvouhře a jeden zápas ve čtyřhře. Vítězství bude v každém duelu ohodnoceno jedním bodem v pátek, v sobotu dvěma body a v neděli třemi body.


Roger Federer je jedním z hlavní organizátorů a propagátorů, tohoto výjimečného turnaje. Laver Cup je společný americko-australsko-švýcarský projekt.

Turnaj je pojmenovaný po skvělém a legendárním australském tenistovi Rodu Laverovi.

Informace o prodeji vstupenek budou zveřejněny v průběhu podzimu letošního roku.Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter