Los ME 2016 – Česko v těžké skupině D

Los základních skupin Mistrovství Evropy ve fotbale 2016 ve Francii přisoudil českým fotbalistům velmi těžké soupeře: Španělsko, Turecko a Chorvatsko.

Skupina D – ME 2016

  • Španělsko
  • Chorvatsko
  • Česká republika
  • Turecko

Naše reprezentace začne boje ve skupině se Španělskem

Česko – Španělsko
13. 6., Toulouse

Česko – Chorvatsko
17. 6., St. Etienne

Česko – Turecko
21. 6., Lens

A jaké jsou ohlasy na náš los?

Trenér Pavel Vrba:

„Přiznávám, že Španělsko jsem do skupiny moc nechtěl. Poslední světový šampionát v Brazílii mu sice nevyšel, ale na všech předchozích turnajích hrálo vždy o medaile. O motivaci tedy bude postaráno. Navíc vyrukujeme proti Španělům hned na úvod turnaje, takže první zápas pro nás bude vůbec tím nejtěžším“ ( zdroj: sport.cz )

„Zase je to těžká skupina, podobně jako při kvalifikaci. Je tu jeden velký favorit , a to Španělsko. Pak tři mužstva, která budou bojovat o postupová místa“ ( zdroj: fotbal.idnes.cz )

Předseda české asociace Miroslav Pelta:

„Chytli jsme těžkou skupinu, ale na druhou stranu dokážeme na turnaji hrát s kýmkoliv. Jsme turnajové mužstvo. Španělsko je absolutní špička, ale s Chorvatskem a Tureckem se o postup ze skupiny hrát dá.“ ( zdroj: fotbal.idnes.cz )

Petr Čech:

„… Na papíře skupině nějak vypadá, ale realita může být jiná. Hraje se až po skončení sezony, bude záležet na formě i momentálním štěstí. Bylo by zbytečné předčasně nějakým způsobem skládat zbraně. Pro fanoušky i nás to je velmi atraktivní skupina, z níž se i tak budeme snažit postoupit.“ ( zdroj: fotbal.cz )

Michal Kadlec:

“ … My jsme už v minulosti ukázali, že se můžeme rovnocenně poměřit s každým, na EURO se pojedeme také prát o nejlepší výsledek.“( zdroj: fotbal.cz )

 

Sázkové kanceláře si také ihned vytvořily svůj názor, a jasně favorizují Španělsko. Zde jsou ukázky aktuálních kurzů ( druhý den po losu 13.12.2015 ) z Tipsportu:

kurzy skupina D

 

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter