NHL nejlepší hokejová liga na světě startuje nový ročník

Start nového ročníku NHL – National Hockey League 2015-16 – je zde. V noci ze středy na čtvrtek se rozjede již 99. ročník této nejlepší a nejznámější hokejové soutěže, která po základní části, v nichž každé mužstvo odehraje 82 utkání, vyvrcholí boji o slavný Stanley Cup.

Vítěz základní části získá prestižní Presidentský pohár, v loňské sezoně byl nejlepším klubem základní části New York Rangers. Trofej a vítězství ve Stanley Cupu obhajuje Chicago Blackhawks.

Novinka v letošního ročníku NHL – prodloužení ve třech.

Hlavní novinka v pravidlech a ve hře se týká prodloužení. Při nerozhodném výsledku, po základní hrací části, následuje prodloužení. Letos bude pětiminutové a na každé straně budou pouze tři hráči v poli. V loňské sezoně sehrálo ve čtyrech. Pokud náhodou nepadne v prodloužení gól, následují samostatné nájezdy.

Základní část NHL začíná …

Letošní ročník NHL začíná 8.10.2015 ( 01,00 ráno našeho času )

Kompletní rozpis zápasů naleznete na oficiální webu NHL: NHL.com

První zápasy obstarají:

ČT 8. 10. 2015

MONTRÉAL

TORONTO
01:00 CEST
ČT 8. 10. 2015

NY RANGERS

CHICAGO
02:00 CEST
ČT 8. 10. 2015

VANCOUVER

CALGARY
04:00 CEST
ČT 8. 10. 2015

SAN JOSE

LOS ANGELES
04:30 CEST

Kdo je Váš favorit? Rozpis utkání na jednotlivé dny a aktuální kurzy najdete na Tipsport.cz

Za největšího favorita na zisk Stanley Cupu je považován celek Anaheimu:

1  Anaheim (Stanley Cup) 8.00 ( kurz )
3  Chicago (Stanley Cup) 8.50
4  Tampa Bay (Stanley Cup) 10.00
5  NY Rangers (Stanley Cup) 11.00
6  Pittsburgh (Stanley Cup) 12.00
7  Montreal (Stanley Cup) 13.00

Češi v NHL

Několik českých hokejistů změnilo přes léto dres, několik podepsalo novou smlouvu a několik se jich neprosadilo do základu a putovali na farmu.

Mezi největší české hvězdy v NHL patří veteráni Jaromír Jágr ( Florida ) a Patrik Eliáš ( New Jersey ). Pravděpodobně nejúspěšnější v bodování budou Jakub Voráček ( Philadelphia ) , Tomáš Plekanec ( Motreal ), David Krejčí ( Boston ) nebo Radim Vrbata ve Vancouveru.

Určitě budou stát za sledování David Pastrňák ( Boston ), Ondřej Palát ( Tampa ), Jiří Hudler ( Calgery ),  Tomáš Hertl ( San Jose), kteří by měli patřit k tahounům svých týmů. Doufejme, že k oporám svých týmů budou patřit i brankáři Neuwirt, Pavelec a Mrázek.

Uvidíme zda se některý z nováčků prosadí a z farmy nebo z nižší soutěže se probojuje do hlavního týmu. V očekávání jsou například Simon, Zacha, Kaše, Faksa nebo Nestrašil.

Rekordy Jaromíra Jágra

Náš nejúspěšnější hráč v NHL a jedna z jejích velkých hvězd může letos překonat několik další významných met a rekordů. A ještě více se zapsat do historie NHL.

Jaromír Jágr začne již svou 22. sezonu v NHL. Aktuálně má český útočník svém kontě 722 gólů a 1080 asistencí, dohromady tedy 1802 bodů. A je čtvrtém místě historické tabulky kanadského bodování NHL.

Na třetího Gordieho Howea ztrácí 48 bodů ( minulý rok měl bilanci 47 bodů ). Je to na dostřel. A ještě více na dostřel je čtvrté místo v historické tabulce střelců. Na čtvrtého Marcela Dionnea ztrácí pouze 9 branek.

V jedné statistice vede. V čem je však Jaromír Jágr absolutně nejlepší, to jsou vítězné branky. Během své dlouhé kariéry v NHL jich zaznamenal 129, o jedenáct více než druhý Phil Esposito.

Jaromír Jágr dvakrát vyhrál slavný Stanley Cup, a to v sezonách 1990/1991 a 1991/1992 s Pittsburghem. Jak se mu povede na Floridě, kam byl na konci loňské soutěže vyměněn uvidíme …

úvodní foto: Paula Lively ( Flickr CC)

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter