Petra Kvitová je zpět

Dvojnásobná grandslamová vítězka Petra Kvitová se dnes vrátila na tenisové kurty po nucené, více jak 5 měsíční, pauze zaviněné vážným zraněním levé ruky.

Sedmadvacetiletá česká tenistka Petra Kvitová byla loni 20. prosince přepadena ve svém bytě a pachatel jí pořezal všechny prsty levé ruky, v které drží raketu.

Prognóza věštila dlouhou pauzu. Lékaři odhadovali, že se vrátí nejdříve po půl roce, ale bývalá světová dvojka to stihla skoro o měsíc dřív. A dnes zvládla první kolo na antukovém grandslamu v Paříži.

 


 
Sama netušila, v jaké formě do Paříže přijela. Ale dnes stála na hlavním kurtu grandslamu v Paříži proti Američance Julii Boserupové, 86. ženě žebříčku WTA. A přehrála ji s velkým přehledem 6:3, 6:2 a postoupila do druhého kola.

Lékaři ji start v Paříži povolili a ruka ji při prvním ostrém zápase nelimitovala, jak sama potvrdila na pozápasové tiskové konferenci:

„Žádnou bolest jsem necítila. To je fajn. Po přestávce kvůli dešti bylo trochu divné vzít zase raketu do ruky, ale s prvním úderem to bylo pryč. Slíbila jsem doktorům, co mi dali zelenou, že pokud mě ruka jakkoli bolela, okamžitě bych skrečovala.“

 

 


 

Ve druhém kole se Petra Kvitová utká s další americkou tenistkou, tentokrát to bude extravagantní Bethanie Matteková-Sandsová. Deblistka, jež tvoří pár s Lucií Šafářovou. Ta zdolala v prvním kole na French open 2017 Rusku Rodinovou 7:5 a 6:2.

 

 
Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter