Při běhu je důležitá hlava

Jak souvisí hlava s běháním? Běhám přeci po nohách. Důležité jsou boty, vytrénované nohy, pěkné tričko… . Pro někoho možná. Bez hlavy se ale běhat nedá.

Dnes, při svém sobotním výběhu, jsem trochu přemýšlel 🙂 a všímal si, jak hlava reaguje na můj výkon, na můj fyzický stav při běhu.

V sobotu si dávám většinou delší běh, dnes to byl krásný výběh podle řeky Jizery pod dohledem zříceniny hradu Zvířetice. Počasí přálo.

Untitled design (23)

A jak fungovala hlava? Prvních deset kilometrů to bylo dobré, tempo jsem si zvolil přiměřené vzdálenosti, kterou jsem si naplánoval a s ohledem na svou výkonnost. Po hodině běhu již začala hlava pracovat:

Uběhnuto? Nedal jsem si dnes velký cíl? Ne, dnes se běží dobře, běž dál. To je krásný počasí. Vedro, hlavně aby mi nedošla voda. A další a další otázky a odpovědi se v hlavě rojily.

Nechtěl jsem vzdát, chtěl jsem zaběhnout dvacet kilometrů a víc. Hlava tento cíl nakonec přijala. Po hodině a půl jsme začínal cítit nohy. Hlava mne podržela: “ zaber, makej, to dáš“. Mysl se vyčistila a soustředila se jen na úspěch. Oči nekoukali pod sebe, ale před sebe. Cesta a silnice pod nohami krásně ubíhala.

Ano, bez tréninku se 20 km běhá špatně, ale myslím, že je třeba si to vyjasnit i se svou hlavou a vlastní myšlenky vás pak podpoří. To se to pak jinak běží!

Úspěch nastavený ve vaší mysli vám pomůže vyběhnout. Je jedno jestli dáte 1 míli, 5 nebo deset kilometrů nebo více. Důležitý je vyběhnout. Důležitý je vystartovat!

 Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter