Při běhu je důležitá hlava

Jak souvisí hlava s běháním? Běhám přeci po nohách. Důležité jsou boty, vytrénované nohy, pěkné tričko… . Pro někoho možná. Bez hlavy se ale běhat nedá.

Dnes, při svém sobotním výběhu, jsem trochu přemýšlel 🙂 a všímal si, jak hlava reaguje na můj výkon, na můj fyzický stav při běhu.

V sobotu si dávám většinou delší běh, dnes to byl krásný výběh podle řeky Jizery pod dohledem zříceniny hradu Zvířetice. Počasí přálo.

Untitled design (23)

A jak fungovala hlava? Prvních deset kilometrů to bylo dobré, tempo jsem si zvolil přiměřené vzdálenosti, kterou jsem si naplánoval a s ohledem na svou výkonnost. Po hodině běhu již začala hlava pracovat:

Uběhnuto? Nedal jsem si dnes velký cíl? Ne, dnes se běží dobře, běž dál. To je krásný počasí. Vedro, hlavně aby mi nedošla voda. A další a další otázky a odpovědi se v hlavě rojily.

Nechtěl jsem vzdát, chtěl jsem zaběhnout dvacet kilometrů a víc. Hlava tento cíl nakonec přijala. Po hodině a půl jsme začínal cítit nohy. Hlava mne podržela: “ zaber, makej, to dáš“. Mysl se vyčistila a soustředila se jen na úspěch. Oči nekoukali pod sebe, ale před sebe. Cesta a silnice pod nohami krásně ubíhala.

Ano, bez tréninku se 20 km běhá špatně, ale myslím, že je třeba si to vyjasnit i se svou hlavou a vlastní myšlenky vás pak podpoří. To se to pak jinak běží!

Úspěch nastavený ve vaší mysli vám pomůže vyběhnout. Je jedno jestli dáte 1 míli, 5 nebo deset kilometrů nebo více. Důležitý je vyběhnout. Důležitý je vystartovat!

 Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter