Stopka ve druhém kole

Sen o českém finále na letošním Wimbledonu se rozplynul již ve druhém kole. Odborníci před začátkem bojů na travnatých kurtech All England Clubu dávali velké naděje a do role favoritek pasovali Karolínu Plíškovou a Petru Kvitovou. Oběma českým hráčkám vyšly přípravné travnaté turnaje. Kvitová zvítězila v Birminghamu a Karolína Plíšková zvítězila na kurtech v přímořském letovisku Eastbourne.

Karolína Plíšková se navíc může po Wimbledonu posunout na první místo světového žebříčku.

V první kole měl český ženský tenis velmi silné zastoupení. V čele s aktuální světovou trojkou Karolínou Plíškovou a dvojnásobnou wimbledonskou šampiónkou Petrou Kvitovou. Dále se na kurtech All England Clubu představily: Barbora Strýcová, Lucie Šafářová, Kristýna Plíšková, Denisa Allertová, Kateřina Siniaková a premiérově Markéta Vondroušová.Stop v první kole

V první kole dostaly stopku Markéta Vondroušová a Katřina Siniaková

„Bylo to jenom o pár míčkách, takže jsem hodně naštvaná. Přišlo mi, že jsem hrála docela dobře, akorát to bylo k ničemu,“ hodnotila po utkání svůj výkon Markéta Vondroušová.

 • Markéta Vondroušová – Pcheng Šuaj ( Čína ) 7:6, 0:6 a 4:6
 • Kateřina Siniaková – Sakkariova ( Řecko ) 3:6, 4:6

Ostatní české tenistky v první kole uspěly a to dávalo velkou naději na nějaký úspěch.

 • Barbora Strýcová (22-ČR) – Cepedeová Roygová (Par.) 6:3, 6:3
 • Petra Kvitová (11-ČR) -Larssonová (Švéd.) 6:3, 6:4
 • Kristýna Plíšková (ČR)– Vinciová (31-It.) 7:6 (8:6), 6:2
 • Karolína Plíšková (3-ČR)– Rodinová (Rus.) 6:1, 6:4
 • Lucie Šafářová (32-ČR)– Dodinová (Fr.) 6:2, 6:2
 • Denisa Allertová (ČR)– Ozakiová (Jap.) 7:6 (7:5), 2:6, 6:3

Cenné je hlavně vítězství Kristýny Plíškové nad Italkou Vinciovou. Velmi dobře zahrály a s přehledem vyhrály své první zápasy Karolína Plíškové a Lucie Šafářová. Pro Petru Kvitovou šlo o velký návrat do Wimbledonu po zranění.

Stop, konec – 2. kolo

Naděje ale vzaly za své po druhém kole, které znamenalo konec pro všechny zbývající české tenistky.

 • Brengleová (USA) – Kvitová(11-ČR) 6:3, 1:6, 6:2
 • Ósakaová (Jap.) – Strýcová(22-ČR) 6:1, 0:6, 6:4
 • Sakkariová (Řec.) – Kristýna Plíšková(ČR) 6:7 (6:8), 6:4, 6:4
 • Rybáriková (SR) – Karolína Plíšková(3-ČR) 3:6, 7:5, 6:2
 • Martičová (Chorv.) – Allertová(ČR) 6:1, 6:4
 • Rogersová (USA) – Šafářová(32-ČR) 6:7 (4:7), 6:4, 6:3

Řecká tenistka Sakkariová poslala domů druhou českou tenistku. Denisa Allertová se bohužel nedostala opět dál přes druhé kolo. A Barbora Strýcová zhodnotila svůj výkon velmi výstižně:

“ … moji dnešní hru vystihuje slovo sráčkovství. Nemohla jsem se do zápasu dostat, celý jsem se trápila. Je lepší zkazit jako hráč, než čekat jako sráč, ťukat to a nechat ze sebe dělat debila. Jenže já hrála strašně krátké balony. …“Petra Kvitová

Petru Kvitovou zradilo ve druhém kole jejího oblíbeného Wimbledonu tělo. Ve třetím setu jí došly síly a musela se nechat ošetřovat. Po půl roční pauze zaviněné zraněním levé ruky po napadení v jejím bytě ještě není v odpovídající kondici a nemá potřebnou herní praxi. Ale přesto je její vystoupení v Londýně velkým úspěchem a návratem. Kdo by si v prosinci, kdy na tiskové konferenci po návratu z nemocnice ukazovala zafáčovanou levou ruku pomyslel, že takto rychle do pořádku a bude hrát v Paříži a v Londýně a mezitím vyhraje turnaj Birminghamu.

Jde o velmi silný příběh. Ukazuje, že jsou i jiné hodnoty něž body do žebříčku a prize money. Navíc Petra se vrátila s velkou chutí do tenisu a ukázala že v sobě má stále velkou bojovnost a víru v sebe sama a v další vítězství.

Lucie Šafářová

Lucie Šafářová vypadala po první kole velmi šťastně. Podala dobrý výkon a bylo na ni znát zlepšení a chuť do tenisu po jarních nezdarech v singlových zápasech. Ve druhém kole nastoupila do zápasu jen několik desítek minut poté, co její deblová partnerka a velká kamarádka skončila ve velkých bolestech po zranění kolena. Lucie se již pak moc na tenis nedokázala soustředit.

„Bylo strašné vidět ji v takových bolestech,“ řekla se slzami v očích Lucie Šafářová, o zranění Bethanie Matek Sands.

„Uplynulé hodiny byly šokující,“ řekla večer tenoučkým hlasem českým a poté i zámořským reportérům. „Jsem moc smutná, na našich výsledcích nezáleží. Hlavní je, aby byla zdravá. Vím, kolik zdravotních problémů už měla.“

Karolína Plíšková

Wimbledon ji nesedí. Zatím se nikdy nedostala přes druhé kolo, a letos, i když byla řazena k hlavním favoritkám, také ne.

Jasně její výkon vystihují slova legendární Martiny Navrátilové, která před Wimbledonem stavěla Karolínu do role jedné z favoritek turnaje, ale po vyřazení našla jasné příčiny jejího vypadnutí:

„Neměla jiskru. Člověk se musí nějak vyhecovat.“

„Zahraje dva výborné míče a pak zkazí tři. Člověk neví, jestli to přijde do kurtu nebo ne.“

„Byla předvídatelná. Magda už předem běžela tam, kam míč přijde… „

Přesto se může po Wimbledonu stát Karolína Plíšková světovou jedničkou. Situace je následující: pokud loňská finalistka Angelique Kerberová z Německa vypadne před finále a Rumunka Simona Halepová nedojde do semifinále, posune se Karolína Plíšková do čela žebříčku WTA.

Pro Češky nejslavnější tenisový turnaj na světě skončil hodně brzo, v mužském pavouku se drží už je Tomáš Berdych, který zatím postoupil do třetího kola. v ženské části budeme sledovat boje o světovou jedničku. Postoupí Kerbrová do finále? Jak daleko dojte Simona Halepová?

Velký příběh píše také Victoria Azarenková, která  je po návratu z mateřské již ve čtvrtém kole. Zatím skvěle si vede překvapivá vítězka French open Ostapenková, překvapí i v Londýně? Český prapor zatím drží tenistky ve čtyřhrách, a tak držme palce i nadále.

 
 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter