US open 2019

A je to zde, je to tady! tenis a město, které nikdy nespí. US open 2019 a New York.

Na betonových dvorcích ve Flushing Meadows začíná poslední tenisový grandslam této sezóny.

US Open 2019

  • Flushing Meadows, Národní tenisové centrum Billie Jean Kingové, New York
  • po 26. 8. 2019 – ne 8. 9. 2019
  • celková dotace: $57,238,700

Češky na předchozích letošních grandslamech zářily. Petra Kvitová byla ve finále Australian open, Markéta Vondroušová ve finále French Open, Karolína Muchová překvapila ve Wimbledonu, Barbora Strýcová slavila ve Wimbledonu titul ve čtyřhře a byla v semifinále v singlu. Která z českých hráček zazáří v betonové džungli?

Nejlépe nakročeno asi má, třetí nasazená, Karolína Plíšková. Ta bude v New Yorku bojovat nejen o svůj první grandslam, ale také o post světové jedničky.

Petru Kvitovou stále trápí zranění předloktí, nad jejím výkonem je v předpovědích velký otazník. Může jen překvapit. Probojovat se do druhého týdne by pro asi byl, při aktuálním zdravotním stavu skvělý úspěch a pak se už může stát ledacos … .

U ostatních hráček platí, že mohou překvapit. Bohužel z turnaje se odhlásila Markéta Vondroušová, která byla nasazená jako číslo 17, zranění ji ale do posledního grandslamu sezony nepustí. Stejně tal pro zranění bude v deblovém pavouku chybět dvojice Siniaková – Krejčíková, druhá jmenovaná se zranila při kvalifikaci. Siniaková bude hrát s Němkou Görgesovou.

 

Los českých hráček na US open 2019

Máme dvě jisté v druhém kole, bohužel i dvě jisté vyřazené v kole prvním. Turnajová trojka Karolína Plíšková se střetne s Terezou Martincovou, nasazená šestka Petra Kvitová s Denisou Allertovou.

Ve 2. kole by se mohly utkat jednatřicátá nasazená Barbora Strýcová Kateřina Siniaková. Semifinalistka Wimbledonu Strýcová musí nejdříve zdolat Španělku Aljonu Bolsovovou a Siniaková Rumunku Soranu Cirsteaovou.

Karolína Muchová čeká na soupeřku z kvalifikace. Kristýna Plíšková se utká s Diane Parryovou z Francie a Marie Bouzková s Australankou Aljou Tomljanovicovou.

Z našich mužů se v prvním kole představí Tomáš Berdych a Jiří Veselý.

Zajímavostí prvního kola losu je střetnutí Sereny Williamsové a Marie Šarapovové.

V ženském turnajovém pavouku se čeká na nějaké překvapení. A bude se bojovat o post nové světové jedničky.

U mužů je nasnadě jedna otázka. Kdo vyhraje z velké trojky: Djokovič, Nadal, Federer? Nebo snad máme čekat nějaké velké překvapení?

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter