5 návyků lidí, kteří jsou přirozeně fit

Všichni je znáte  ̶  jsou to lidé, kteří vypadají, že se ani nesnaží, a přesto jsou v dobré fyzické kondici.

Vstanou brzy ráno, ačkoliv je zrovna neděle a jdou si zacvičit s úsměvem na tváři, později během dne si dají kus (nebo dva) čokoládového dortu  ̶  bez starostí ohledně počtu kalorií a nepřiberou ani gram.

Jakkoliv se může zdát, že mají dobré geny, přirozeně fit lidé si často nevědomě vypěstovali návyky, díky kterým zůstávají ve formě bez značného úsilí.

Tady je 5 návyků, které lidé v kondici dělají jinak:

1. Jsou opravdu rádi aktivní

Pokud jste jedni z těch, kteří se děsí každého dalšího tréningu, je načase změnit váš přístup ke sportu a k pohybu obecně.

Lidé, kteří jsou přirozeně fit, si vždy najdou způsob, jak si tréning užít, a dokonce se na něj předem těšit. Ačkoliv to neznamená, že jsou pokaždé nadšení ze sklapovaček, rádi se cítí fit a tento dobrý pocit je pro ně více než potřeba vysedávat na gauči před televizí.

Jestliže tedy skutečně nesnášíte cvičení, chyba může být v samotném cvičení a nikoliv ve vás. Každý má rád něco jiného, zvolte si tudíž takový druh pohybu, který vás nadchne natolik, že si bez něj nebudete umět představit žít.
 

 

2. Nedrží žádné diety

Znáte někoho, kdo je opravdu v kondici a zároveň neustále zkouší nějakou novou dietu? Pravděpodobně ne! Lidé, kteří jsou přirozeně fit, nedrží žádné diety  ̶  zdravý jídelníček je naprosto běžnou součástí jejich životního stylu.

Klíčem ke skvělé fyzické kondici a pevnému zdraví je naučit se poslouchat vaše tělo. Po čem se cítíte dobře a co vás nabíjí potřebnou energií? Naučte si zodpovědět tyto otázky a brzy bude zdravý jídelníček součástí i vašeho způsobu života.

3. Tráví čas aktivně s ostatními fit lidmi

Znáte to rčení „jste to, co jíte“? Také platí, že jste to, s kým jíte a s kým se stýkáte. Zamyslete se nad tím: pokud všichni vaši přátelé jedí nezdravá jídla a vyhledávají pasivní zábavu, co si myslíte, že budete dělat vy? Pravděpodobně jíst nezdravá jídla a celý den pasivně vysedávat.

Na druhou stranu, jestliže se přátelíte s lidmi, kteří preferují zdravou kuchyni a užívají si aktivity jako je jízda na kole nebo hraní tenisu, přidáte se k nim a ve výsledku budete více aktivní.

Toto může být na začátku obtížné, zvláště pokud máte staré přátele s nezdravými návyky, nicméně můžete se pokusit je obrátit na zdravý životní styl. Vždy se také můžete seznámit s někým novým, kdo je více aktivní a komu není lhostejné jeho zdraví.

 


 

4. Spánek je pro ně prioritou

Dobrá fyzická kondice nezávisí pouze na počtu tréningů! Jeden z hlavních faktorů ovlivňujících lidské zdraví a kondici je dostatek kvalitního spánku.

Nejenže spánek nabije vaše tělo potřebnou energií, kterou potřebujete k aktivnímu životu, ale také pomáhá regulovat váš metabolismus, regeneruje svaly, navyšuje výkonnost a mnoho dalšího. Pokuste se denně spát alespoň 7-8 hodin.

5. Nesnaží se být perfektní

Samozřejmě, že existují lidé, kteří odmítnou i jedno jediné sousto dezertu jen proto, aby zůstali štíhlí. Nicméně, většina z nich se čas od času odmění a ráda si dopřeje něco extra.

Jestliže si příležitostně dovolíte vaše oblíbené pochutiny  ̶  ať už je to kousek čokolády nebo sklenka vína, nebudete frustrovaní z vašeho zdravého jídelníčku a vyhnete se náletům na ledničku, kde byste snědli vše, co si za normálních okolností odpíráte.

To samé platí o pohybu, pokud si vaše tělo říká o odpočinek, dopřejte mu ho, ačkoliv jste to neplánovali. A odmítněte kvůli tomu cítit provinile.

Vždy hledejte rovnováhu mezi stravovacími návyky a pohybem, a budete se cítit zdravější, šťastnější a v dobré kondici.

Mgr. Mrázková Anna – autor článku

 
 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter