K2 – Oblíbená značka kolečkových bruslí

Jaká je oblíbená značka kolečkových bruslí? U našich bruslařů je to rozhodně K2!

Ať už jste zkušený a kilometry vytrénovaný bruslař nebo se s tímto zdravým a zábavným způsobem pohybu právě seznamujete, určitě budete chtít koupit vždy ten nejlepší a nejspolehlivější výrobek. Takové in-line brusle, které vám dokonale padnou, snadno je obujete i vyzujete a ve kterých bude jízda svižná i svěží. A právě proto jsou tolik oblíbené kolečkové brusle K2.

Značka K2 také uspěla ve velké testů kolečkových bruslí In-line test 2017, o testu si více dozvíte v článku: Nejlepší kolečkové brusle 2017

Pohodlná bota, která něco vydrží

Když s bruslením začínáte, nějakým těm pádům a karambolům se nevyhnete a to ani v případě, že máte za sebou slušnou řádku kilometrů. Určitě tak oceníte in-line brusli, která vydrží nějaké ty šrámy a nehody, ale zároveň nebude na vaší noze jako přítěž. Oceníte tak botu kolečkových bruslí, která je odolná, zároveň však perfektně a pohodlně sedí a ideálně i dostatečně větrá.

Toto do puntíku splňují boty kolečkových bruslí značky K2, která již v roce 1994 přinesla na trh technologii Softboot, která každému bruslaři poskytne maximální komfort a pohodlí.

O dokonalé odvětrání se stará systém VORTECH, který dokáže nechat proudit vzduch skrz botu, stélku i svrchní materiál a dokonale odvádí pot. S ohledem na rozdílnou stavbu ženské a mužské nohy pak u této značky můžete vybírat provedení bruslí v pánské i dámské variantě.

Inline brusle K2 F.I.T. 80 Alu
Inline brusle K2 F.I.T. 80 Alu

Snadné i spolehlivé upnutí je základ

Pokud vám noha v brusli nebude pohodlně, ale především také bezpečně a pořádně sedět, budete jen krůček k nechtěnému pádu a zranění. Spolehlivé upnutí kolečkové brusle je tak jedním z důležitých faktorů při jejím samotném výběru. U bruslí K2 máte na výběr z více druhů upnutí – na všechny je však maximální spolehnutí a rozvázání brusle za jízdy je téměř nemožné. Vy si tak můžete vybrat systém, který je vám nejbližší a nejsympatičtější.

Základem jsou klasické tkaničky, přezky, ale také oblíbený systém BOA, díky kterému stačí otočit kolečkem a bota se po celé své délce sama utáhne a stejným způsobem také povolí. Vy tak své brusle obujete i zujete v mžiku a navíc pohodlně a bez námahy. Oslovit vás může i stahování Speed Lacing, kdy utáhnete botu jediným zatažením za držátko ukryté v jazyku boty.

Kolečka se postarají o rychlost i stabilitu

Kolečkové brusle K2 nabízí ve svém sortimentu výrobky jak pro naprosté začátečníky, pokročilé i ryze rekreační jezdce, tak řekněme i závisláky, kteří si den bez in-line bruslí nedokáží představit. Právě s ohledem na tuto skutečnost najdete v nabídce K2 různé typy bruslí osázené různými druhy koleček.

Základní výbavou jsou nejmenší kolečka o průměru 80mm, která jsou ideální pro začátečníky či milovníky pomalejší jízdy. Nevynikají totiž v rychlosti, za to však dokonale přilnou k povrchu a tlumí nerovnosti. S těmito kolečky bude vaše jízda stabilní a obratná. O něco rychlejší bude vaše jízda s kolečky o průměru 84 mm, kolečka 90 mm pak umožní svižnou a rychlejší jízdu, stále s dobrou ovladatelností i tlumením nerovností.

Inline brusle K2 Alexis 80 Alu
Inline brusle K2 Alexis 80 Alu

Kolečkové brusle K2 také vynikají možností kombinovaných velikostí koleček pro rychlou jízdu i delší trasy. Jedná se o kombinaci dvou koleček o průměru 100 mm vzadu a dvou 90 mm vpředu.

Čím jsou kolečka na in-line bruslích menší, je jízda sice pomalejší, ale zato samotná brusle lépe ovladatelná a případné nerovnosti či vibrace téměř ani nepocítíte. Oproti tomu větší kolečka dokáží poskytnout mnohem rychlejší a svižnější jízdu, což je ideální pro opravdu zkušené bruslaře, které již nevyvede z míry horší ovladatelnost bruslí i případné přenášení vibrací a nerovností na bruslaře.

Design

Co se týká designu, ten je třešničkou na dortu a rozhodně potěší jak něžné pohlaví, tak ryze sportovní srdce každého muže. Kolečkové brusle K2 jsou po estetické stránce velice elegantní i drsné zároveň a pestrá škála barevného provedení i designu vaši jízdu okoření tou správnou směsí elegance i komfortu. O adrenalin a radost z jízdy se pak musíte postarat už sami – stačí obout kolečkové brusle K2 a vyrazit!

Inline brusle K2 Vo2 90 Boa
Inline brusle K2 Vo2 90 Boa
Inline brusle K2 Vo2 90 Pro W
Inline brusle K2 Vo2 90 Pro W
Inline brusle K2 Mod 110
Inline brusle K2 Mod 110
Inline brusle K2 Charm X Boa
Inline brusle K2 Charm X Boa

 

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter