MAYWEATHER VS. PACQUIAO – souboj století?

Okolo žádného zápasu ještě nelítalo tolik peněž jako okolo souboje dvou špičkových profesionálních boxerů Američanem Floydem Mayweatherem a Filipíncem Mannym Pacquiaem, který se uskuteční na počátku května v Las Vegas.

  • USA, Las Vegas – MGM Grand Garden Arena
  • 2. května 2015

Untitled design(22)

Zde je několik příkladů o jaké peníze jde:

Lístky na tento boxerský zápas v Las Vegas stojí od jednoho do deseti tisíc dolarů, k dispozici jich je 15 tisíc a podle promotéra Boba Aruma vynesou 74 milionů dolarů (1,85 miliardy korun).

Chcete se na duel podívat v televizi? Připravte si 90 dolarů a musíte naldit HBO, Showtime nebo německou SKY. Zájemci, kteří budou chtít utkání sledovat v televizi, zaplatí stanicím HBO a Showtime jednorázový poplatek 89,95 dolarů (2200 korun). Za přenos v HD kvalitě je cena ještě o deset dolarů vyšší.

Nižší částku prevděpodobně nasadí, podle agentury SID, německá stanice Sky, která získala vysílací práva, cenu však zatím nezveřejnila.

Na své si přijdou i samotní boxeři. Ti si mezi sebou rozdělí 250 milionů dolarů. Američan má dostat 150 milionů a jeho soupeř 100.

Zápas Mayweathera s Pacquiaem má mít celkový obrat přes 400 milionů dolarů.

Floyd Mayweather – profesionálním ringu vyhrál všech 47 zápasů, z toho 26 k.o.

Manny  Pacquiao – má bilanci 57 výher (38 k.o.), pěti porážek a dvou remíz

Je na co se těšit… .

Foto:
Floyd Mayweather, Jr. at DeWalt event“ by DEWALT POWER TOOLS FIGHT NIGHT CLUB 2010 – DSC_0357. Licensed under CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons.
Manny Pacquiao at 87th NCAA cropped“ by inboundpass – This file was derived from: Manny Pacquiao at 87th NCAA.jpg: . Licensed under CC BY 2.0 via Wikimedia Commons.

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter