Motivační životopisy slavných

Motivace a cíle jsou při sportování, i tom amatérském, důležité. Proč? To je velmi častá otázka. Proč to dělat? Proč běhat? Proč sportovat?

Hledáte inspiraci a motivaci pro svůj výkon, hledáte inspiraci pro svůj život? Velmi dobře vám pomůžou životopisy slavných osobností a sportovců. Dnes vám představím tři. Knihy pro inspiraci. Knihy pro vaší motivaci.

Ukazují jak se dostat úplně na vrchol, a že cesta není snadná a není zadarmo. Každá kniha představuje jednu sportovní osobnost, z jiných sportovních odvětví. Všechny ale ukazují cestu za cílem, spojuje vytrvalost a poučení z porážek a nakonec krásný pocit z vítězství a z dosažení cílů.

Andre  Agassi – OPEN

Autobiografie Andreho Agassiho je upřímnou výpovědí jednoho z nejlepších tenistů nedávné minulosti. Agassi se šokující otevřeností popisuje svůj tenisový i soukromý život, a to od raného dětství, kdy ho – stejně jako předtím jeho sourozence – přivede tyranský otec k tenisu a nutí dennodenně trénovat. Z Andreho vyroste zázračné tenisové dítě, k tomuto sportu však cítí hlubokou nenávist.

Kniha Open  – Otevřená zpověď představuje pronikavou sondu do duše i mysli mladého muže, kterému nebylo dopřáno normální dětství a musel se vyrovnávat s dominantním otcem i sám se sebou a posléze vzdorovat slávě, ztrátě soukromí, zájmu médií, která ho oslavovala i odsuzovala.

V tomto nekonečném boji hledá smysl svého života a často uvažuje o konci kariéry. Agassi do nejmenších detailů analyzuje sám sebe, své niterné pocity, své tápání sportovním i soukromým životem. Obšírně se zmiňuje i o svých blízkých, přátelích, spolupracovnících a soupeřích (především o Petu Samprasovi), striktně se však vyhýbá jakýmkoli bulvárním podrobnostem. Knihu napsal svérázným, ale fascinujícím stylem; vše se v ní odvíjí v rychlém tempu, s téměř filmovým vyobrazením detailů z autorova života.

Mimořádně otevřená výpověď vynikajícího tenisty nedávné minulosti o vlastním životě. Kniha nabízí jedinečný pohled do zákulisí vrcholového tenisu. Je určena pro čtenáře memoárové literatury, pro sportovní, a zvláště tenisové fanoušky.

Arnold Schwarzenegger – Total Recall

Biografie jedno z nejúspěšnějších, nejoblíbenějších a nejlépe placených akčních hrdinů všech dob je upřímnou zpovědí muže, který si dokázal svým odhodláním a houževnatostí vydobýt to, o čem většina lidí pouze sní – slávu, postavení, moc.

Životní příběh chudého chlapce z malého městečka v Rakousku je plný zvratů a přivádí čtenáře do světa profesionální kulturistiky, filmu i politiky.

Inspirujte se u Arnolda, hvězdy akčních filmů a několika násobného vítěze největších kulturistických soutěží.

Arnold Schwarzenegger z popularizoval kulturistiku na konci sedmdesátých a počátkem osmdesátých, kdy ovládl největší kulturistické soutěže Mr. Olympia, Mr. Universe a další. Následně se rozhodl uspět ve filmu a uspěl. 

Šel stále za svým cílem, jeden dosáhl a šel za dalším. Krok za krokem, nic ho nedokázalo zastavit. A uspěl!

Scott Jurek – Jez a Běhej

Kniha není jen o běhání, ale zejména o motivaci, touze něčeho dosáhnout a také jsou v ní zajímavé postřehy a tipy pro zdravé stravování.

Autobiografická kniha Jíst a běhat, překypující neuvěřitelnými příběhy o vytrvalosti a soutěžení v krajních situacích, fascinujícími vědeckými poznatky a použitelnými, praktickými radami – včetně autorových oblíbených receptů z rostlinných zdrojů – dokáže každého motivovat, aby se vydal na trať, ať už to znamená poprvé vyběhnout nebo zkoumat hranice svých možností. Jurek dosáhl neuvěřitelných úspěchů, a to vše pouze při veganském stravování.

Kdo je Scott Jurek? V roce 1999 se tehdy neznámý závodník Scott Jurek ujal vedení ve stomílovém závodě Western States Endurance Run, stomílové trati vedoucí kalifornským pohořím Sierra Nevada. V tomto závodě zvítězil sedmkrát v řadě a stanovil při tom traťový rekord.

Dvakrát vyhrál Badwater Ultramarathon, 217 km dlouhou cestu Údolím Smrti. Nedávno vytvořil americký rekord v běhu na 24 hodin – urazil 266 kilometrů, téměř šest a půl maratonu za jediný den. A byl jedním z elitních sportovců, kteří jeli do Mexika běhat s indiánským kmenem Tarahumarů, o čemž pojednává bestseller Zrozeni k běhu. Knihy o běhání představujeme zde: 4 knihy o běhu, které si musíte přečíst.

 

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter