Sobota, ideální den pro dlouhý výběh

Ať již běháte, jen tak pro sebe nebo trénujete na nějaký závod, určitě občas zapojíte do svého plánu běhání dlouhý běh.

Dlouhý znamená pro každého něco jiného. Někdo si desítku, někdo 15 km , půl maraton, vyznavači ultra více. Já mám dlouhé výběhy někde mezi 13 – 22 km.

Mám rád delší běh, neběhám jen kolem dokola v parku, kam chodím přes týden, ale vyrazím někam za město a stále více plánuji cesty z města.

Běhání po lese, mezi poli je skvělé. Krok za krokem ukrajuji svou trasu a koukám po okolí, někdy něco vyfotím  a běžím dál.

Cestou moc lidí nepotkám. Turistika není moc moderní. Spíše potkám cyklisty. Je zajímavé a zábavné pozorovat jejich reakce na běžce, který polyká kilometry na cyklostezce. Většina kývne na pozdrav, z některých je cítit “ co tu děláš, tady jedu já … “

Jedním z posledních delších výběhů byl běh ke zřícenině hradu Zvířetice.

Screenshot_2016-05-21-14-14-06

Zvířetice
ZŘÍCENINA HRADU ZVÍŘETICE

Stručně o hradu Zvířetice

Zvířetice jsou rozsáhlá zřícenina hradu přestavěného na renesanční zámek nad vesnicí Podhradí, asi 2 km jihozápadně od města Bakov nad Jizerou. Na počátku 14. století založil nad řekou Jizerou hrad Zdislav z Lemberka, jeden ze tří synů Havla z Lemberka.

V druhé polovině 17. a v 18. století sloužil objekt už jen správě panství jako sídlo vrchnostenských úřadů. Zásah blesku v roce 1720 způsobil nový ničivý požár a pak už byl zámek definitivně opuštěn.

Byl to krásný běh … . Jaký je Váš oblíbený delší běh?Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter