Sporttester Garmin Fenix 3

Sportovní hodinky Garmin Fénix 3 jsou chytré, multisportovní GPS hodinky s jedinečnými funkcemi a vzhledem.

Funkcí, které sporttester Garmin Fénix 3 nabízí je skutečně mnoho. Celá řada Fenix má společné funkce a následně jednotlivé modely se liší nejen upraveným vzhledem, ale některými bonusovými funkcemi. Udělejme si jasno v řadě Garmin fenix 3

Nejdříve názvosloví – Sporttester, chytré hodinky, sportovní hodinky?

Můžete se setkat s pojmy: sporttester, GPS sporttester, sportovní hodinky nebo sportovní GPS hodinky.

Dříve se pod pojmem „sporttester“ označovaly hodinky, které byly při sportu schopné měřit čas a tepovou frekvenci (případně vzdálenost, pokud se spojily s dalšími čidly), většinou se používaly pro běžecké tréninky, případně cyklistiku.

S nástupem GPS technologií dostaly sportovní hodinky možnost měřit mnoho dalších hodnot (nejen srdeční tep a čas) a navíc pro mnohem širší záběr sportů. GPSka snadno měří rychlost, čas, vzdálenost, výškový profil a zaznamenává celou absolvovanou trasu pro pozdější vyhodnocení nad mapou.

A nyní již jdeme na Fenixe …

Společné funkce sportovních hodinek řady Garmin fenix 3

Klíčové vlastnosti

 • Pokročilý sporttester ve stylových hodinkách
 • Vysoce citlivý GPS/GLONASS přijímač
 • Intervalové tréninky a tréninkové plány
 • Bezdrátové připojení Bluetooth, WiFi, ANT+
 • On-line tréninkový deník Garmin Connect
 • Bezdrátová konektivita – Fenix 3 je vybaven možností připojit se k chytrým mobilním telefonům Android a iOS pomocí Bluetooth.
sportovní hodinky Garmin Fenix3
Sporttester a sportovní hodinky Garmin Fenix3

Funkce chytrých hodinek

Umí zobrazit příchozí/ztracená volání, sms, emaily a další notifikace z připojeného smartphone.

Je téměř jedno jaký máte mobil. Hodinky jsou kompatibilní nejen s telefony iOS (iPhone) a Android, ale i s operačním systémem Windows Mobile.

Hodinky převezmou telefonní seznam a při zobrazování hovoru nebo sms zobrazí na displeji i jméno volajícího. Podle typu telefonu je z hodinek možné hovor i odmítnout nebo přijmout, přes hodinky pak ale nejde telefonovat, nemají číselník, mikrofon ani reproduktor.

Do Garmin Fénix3 je možné instalovat další aplikace. Používá se k tomu platforma ConnectIQ, které umožňuje stahovat různé vzhledy, funkce a aplikace pro hodinky

Díky aplikacím a doplňkům je možní doplňků je možné zobrazovat doplňkové informace, jako je denní počet kroků, stav nabití baterie, nadmořská výška, stav zapnutí Bluetooth nebo díky aplikacím jako jsou analogový tachometr, jednoduché hry, počítadlo piv, stav vybíjení baterie, předpověď počasí, ovladač hudebního přehrávače mobilního telefonu, ovladač akční kamery a jiné výrazně rozšířit množství funkcí.

Po přečtení různých recenzí na sportovní a outdoorové hodinky jsem se rozhodl pro tento typ. Jsou sice dražší ale za to umí vše . Provozuji rekreačně všechny druhy sportu ( lyže ,běh, kolo, turistika, plavání ).

To je jedna z recenzí hodinek fenix3 na portálu Heuréka od uživatele s nickem vrabčák.

Sportovní funkce

Fénix3 mají rovnocenné využití u řady různých sportů. Venku i v hale.

Mezi indoor ( halové ) využití patří měření běhu na běžeckém pásu, veslovacím trenažéru, posilovně, cyklistickém trenažéru nebo plavání v krytém bazénu.

Mezi venkovní sporty, které je možné měřit, patří turistika/chůze, běh, jízda na kole, inline bruslení, plavání v přírodě, běžecké i sjezdové lyžování, golf, triatlon, veslování, SUP – pádlování ve stoje, windsurfing a mnoho dalších.

Při vyhodnocení kondice a únavy pracují hodinky s variabilitou srdečního tepu (funkce jsou dostupné při použití hrudního snímače srdečního tepu – variabilitu tepu jsou hodinky schopné měřit pouze na hrudi).

Garmin fénix3 Sapphire (Gray) Optic
Garmin fénix3 Sapphire (Gray) Optic

Tréninkové funkce

Kombinace GPS a měření tepové frekvence přináší řadu možností pro Váš trénink. Hodinky Fenix3 jsou jedny z nejlépe vybavených hodinek současnosti a nabízí širokou škálu tréninkových funkcí.

Běh

Jedná se o různá nastavení alarmů na srdeční tep, tempo běhu, rychlost, vzdálenost, výkon. V hodinkách je buď možné nastavit jednoduchý intervalový trénink nebo pomocí počítače složitý intervalový trénink s různě dlouhými intervaly nebo různými alarmy.

 • Akcelerometr
 • Čas strávený v zónách srdečního tepu
 • Výpočet VO2 max (za použití hrudního pásu)
 • Dynamika běhu

Plavání

V bazénu hodinky měří uplavanou vzdálenost, SWOLF hodnotu, efektivitu plavání, počet záběrů a rozpoznají plavecký styl pro každou délku bazénu. Pod širým nebem využívá na měření GPS.

Lyžování

Díky vestavěnému barometru hodinky Fenix 3 rozpoznají, kdy lyžujete a kdy se pohybujete na vleku nebo na lanovce. Díky tomu získáváte informace o skutečně najetých kilometrech na svahu, celkovém sestupu, času, maximální a průměrné rychlosti.

Outdorové využití

Tříosým elektromagnetickým kompasem, barometrickým výškoměrem, vysoce citlivým GPS, krokoměrem a vestavěným teploměrem.

Golf

Možnost bezplatného dohrání libovolného z více než 40.000 golfových hřišť (včetně více než 100 českých)

Zkrátka je toho mnoho. A může to být i jedna z nevýhod Fenixů. Chvíli potrvá než všechny funkce prostudujete a nastavíte. Ale pak vám budou jen dokonale složit.

Jeden ze zákazníku na Alza.cz hodnotí Garmin Fenix3 takto:

I přes vyšší cenu, jsem dostal kvalitu, kterou jsem očekával.Krásný design, funkčnost, výdrž baterie, funkce na spoustu sportů, GPS system. Složitější ovládání, ale je to jen o zvyku.

Modely sportovních hodinek Garmin Fenix3

Hodinky fénix3 (a od nich odvozené modely) jsou k dispozici v níže uvedených variantách a v různých variantách balení. Základní verze má tři varianty:

garmin-fenix3-gray-1

garmin-fenix3-silver
garmin-fenix-3-silver-black

Garmin Fenix3 Gray

Garmin Fenix3 Silver

Garmin Fenix 3 Silver/ Black

S minerálním sklíčkem, tmavě šedou lunetou a černým řemínkem. S minerálním sklíčkem, stříbrnou lunetou a červeným řemínkem.

Stříbrná luneta je odolnější vůči poškrábání – v případě hlubších škrábanců je materiál lunety stále stříbrný.

Možnost kombinace s ostatními řemínky – černým nebo barevným latexovým, hnědým koženým nebo stříbrným kovovým.

S minerálním sklíčkem, stříbrnou lunetou, černým a červeným řemínkem.

Stříbrná luneta je odolnější vůči poškrábání – v případě hlubších škrábanců je materiál lunety stále stříbrný.

Možnost kombinace s ostatními řemínky – černým nebo barevným latexovým, hnědým koženým nebo stříbrným kovovým.

 • Garmin fénix3 Gray – balení jen hodinek bez snímače srdečního tepu
 • Garmin fénix3 Gray Performer – balení hodinek s hrudním snímačem srdečního tepu (obsahuje hrudní snímač HRM RUN s akcelerometrem)
 • Garmin fénix3 Gray HR Optic – balení hodinek se samostatným optickým snímačem srdečního tepu Scosche Rhytm+, který se dá umístit na zápěstí nebo paži
 •  Garmin fénix3 Silver Performer – balení hodinek s hrudním snímačem srdečního tepu (obsahuje hrudní snímač HRM RUN s akcelerometrem), v balení obsažen černý a červený latexový řemínek
garmin-fenix3-gray garmin-fenix3-silver garmin-fenix-3-silver-black1
 button_do-obchodu  button_do-obchodu  button_do-obchodu

Jedna ze zákaznic na Alza.cz hodnotí Garmin Fenix3 takto:

Naprosto úchvatné hodinky.  I na menší ruce se nosí pohodlně a brzy o nich ani nevíte. SMART funkce fungují bez jediného problému a ovládání tlačítky je také OK. Kdo uvažujete o chytrých hodinkách a potřebujete je mít i odolné, tak je to jednoznačná volba. ( Jedno mínus dala za vyšší cenu ).

Takto konkrétně hodnotila model: Garmin Fenix 3 Sapphire Gray Optic, který je níže samostatně představen.

Hodinky fénix3 se safírovým sklíčkem

Safírové sklo má oproti minerálnímu vyšší tvrdost a je odolnější vůči poškrábání.

graysapphire silversapphire rosegold

Garmin fénix3 Sapphire (Gray)

Garmin fénix3 Sapphire (Silver)

Garmin fénix3 Sapphire (Rose)

Hodinky fénix3 se safírovým sklíčkem, tmavě šedou lunetou, černým kovovým (ocelovým) a černým sportovním/latexovým řemínkem. V balení jsou obsažené šroubováky pro snadnou výměnu řemínků. Hodinky fénix3 se safírovým sklíčkem, stříbrnou lunetou, hnědým, koženým a černým sportovním/latexovým řemínkem. V balení jsou obsažené šroubováky pro snadnou výměnu řemínků. Dámská, stylová varianta hodinek fénix3. Mají safírové sklíčko, zlatou lunetu a bílý sportovní/latexový řemínek.
Garmin fénix3 Sapphire (Gray) – balení jen hodinek bez snímače srdečního tepu

Garmin fénix3 Sapphire (Gray) Performer – balení hodinek s hrudním snímačem srdečního tepu (obsahuje hrudní snímač HRM RUN s akcelerometrem)

Garmin fénix3 Sapphire (Silver) – balení jen hodinek bez snímače srdečního tepu

Garmin fénix3 Silver Performer – balení hodinek s hrudním snímačem srdečního tepu (obsahuje hrudní snímač HRM RUN s akcelerometrem)

Garmin fénix3 Sapphire (Rose) – balení jen hodinek bez snímače srdečního tepu
button_do-obchodu button_do-obchodu button_do-obchodu

S kovovým řemínkem jsou hodinku těžší a robustnější. S kovovým řemínkem mají hodinky stylovější vzhled pro civilní nošení, latexový řemínek je praktičtější pro sport. Můžete jednoduše měnit podle své potřeby a preferencí.

Garmin fenix3 Sapphire Titanium

Garmin fenix3 Sapphire Titanium Hodinky fénix3 se safírovým sklíčkem v titanovém provedení.

Titanový řemínek má pevnost kovového/ocelového řemínku, ale jeho hmotnost je nesrovnatelně lehčí.

Garmin fenix3 Sapphire Titanium

příjemně sedí na ruce, v balení nechybí ani sportovní, černý latexový řemínek.

Garmin fénix3 Sapphire (Gray) Optic

Hodinky fénix3 se safírovým sklíčkem, tmavě šedou lunetou a zabudovaným optickým snímačem srdečního tepu.

Garmin fénix3 Sapphire (Gray) Optic Obsahují černý, silikonový řemínek, který je měkčí a pružnější oproti běžným latexovým řemínkům.

Hodinky jsou schopné měřit srdeční tep v průběhu celého dne, na displeji pak zobrazují celodenní průběh tepu a také klidový tep.

Oproti běžným verzím vyžaduje optické měření tepu více dotažený řemínek a posazení hodinek o něco výše nad zápěstí.

button_do-obchodu

 

Garmin hrudní pás lze objednat samostatně a jeho možné propojit s různými typy sportovních hodinek Garmin.

Hrudní pás – Snímač bezdrátový pro snímání tepové frekvence, krokoměr, vertikální oscilace,ANT+, pro Forerunner 620/630/735/920, Fenix2, Fenix3

garmin-hrm-run2

Garmin HRM RUN2

 

button_do-obchodu

Sporttester řady Garmin Fenix3 patří k velmi oblíbeným modelům mezi sportovci. Za co vděčí takové oblibě? Jsou skutečně všestranně využitelné, mají dlouhou výdrž a odolnost a především přinesly mezi sportovní hodinky nový trend – díky jedinečnému vzhledu se dají nosit i mimo sport.

 

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter