Světový pohár v biatlonu – Oberhof 2018

Olympijské hry v Jižní Korei se velmi rychle blíží. Biatlonisty před nimi ještě čekají tři kola světového poháru v Oberhofu, Ruhpoldingu,  Anterselvě. 4. kolo SP startuje již 4. ledna v německém Oberhofu.

Český reprezentantům se úvod do Světového poháru v biatlonu nepovedl, přes vánoční svátky pilně trénovali, jak by to mohlo vypadat naznačil úspěch dua Moravec, Puskarčíková na tradiční biatlonové exhibici na stadiónu Schalke, kde skončili druzí za vítěznými Rusy.

Exhibiční závod smíšených dvojic v Gelsenkirchenu

Pořadí:1. Jurlovová-Perchtová, Volkov (Rus.) 33:21,4, 2. Puskarčíková, Moravec (ČR) -24, 3. Hauserová, Eberhard (Rak.) -43,5

Je to dobré znamení, již ve čtvrtek v Oberhofu uvidíme, zda je zlepšení trvalé a forma našich reprezentantů se s blížícími ZOH zlepšuje.

 Program – 4. kolo Světového poháru v biatlonu

Oberhof: 4. ledna – 7. ledna

Čtvrtek 4. ledna:
12.30 – Sprint žen
Pátek 5. ledna:
14.15 – Sprint mužů
Sobota 6. ledna:
12.15 – Stíhací závod žen
15.00 – Stíhací závod mužů
Neděle 7. ledna:
11.30 – Štafeta žen
14.30 – Štafeta mužů

Oberhof je tradiční zastávka biatlonového kolotoče . Městečko se nachází se na hřebenu pohoří Durynský les v nadmořské výšce nad 800 metrů.

úvodní foto, zdroj a oficiální webwww.weltcup-oberhof.de

 

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo) – Výsledky

Ženy – sprint (7,5 km): 

1. Kuzminová (SR) 22:23,7 (1 tr. okruh),

2. Mäkäräinenová (Fin.) -35,4 (1),

3. Vítková (ČR) -40,1 (1),

4. Hildebrandová (Něm.) -47,0 (1), 5. Braisazová (Fr.) -53,4 (2), 6. Nowakowská (Pol.) -1:07,6 (1), 7. Domračevová (Běl.) -1:07,9 (2), 8. Perssonová (Švéd.) -1:11,1 (0), 9. Ransomová (Kan.) -1:13,6 (0), 10. Puskarčíková (ČR) -1:16,5 (1),

...43. Jislová -2:09,5 (2), 71. Charvátová -3:07,1 (4), 88. Zvařičová (všechny ČR) -4:31,0 (4).

 

Ženy – stíhací závod (10 km)

1. Kuzminová (SR) 30:49,5 min. (2 trest. okruhy), 2. Wiererová (It.) -1:04,4 (0), 3. Vita Semerenková (Ukr.) -1:10,2 (0), 4. Nowakowská (Pol.) -1:17,1 (0), 5. Mäkäräinenová (Fin.) -1:23,4 (3), 6. Domračevová (Běl.) -1:28,8 (2), 7. Dahlmeierová (Něm.) -1:29,1 (1), 8. Frolinová (Korea) -1:36,0 (2), 9. Braisazová -1:37,0 (3), 10. Bescondová (obě Fr.) -1:37,1 (1),

…14. Vítková -2:06,5 (3), 23. Puskarčíková -2:50,7 (3), 48. Jislová (všechny ČR) -5:10,5 (4).

 

Ženy – Průběžné pořadí SP (po 10 z 22 závodů)

1. Kuzminová 422, 2. Mäkäräinenová 375, 3. Braisazová 368, 4. Wiererová 318, 5. Herrmannová (Něm.) 301, 6. Vita Semerenková 285, …8. Vítková 255,

… 28. Puskarčíková 127, 60. Jislová 18, 75. Davidová (ČR) 6.

 

 

Muži – sprint (10 km)

1. M. Fourcade (Fr.) 25:03,3 (0 tr. okruhů), 2. Svendsen -8,1 (0), 3. J. Bö (oba Nor.) -10,2 (2), 4. Burke (USA) -20,1 (0), 5. T. Bö (Nor.) -26,9 (1), 6. Hofer (It.) -46,7 (1), 7. Fak (Slovin.) -47,9 (0), 8. Weger (Švýc.) -48,9 (1),9. Krčmář (ČR) -54,3 (1), 10. Pidručnyj (Ukr.) -56,3 (1), 11. Moravec -1:01,1 (1),

...25. Soukup -1:32,7 (1), 58. Krupčík -2:31,4 (3), 75. Václavík (všichni ČR) -2:59,4 (5).

 

Muži – stíhací závod (12,5 km) 

1. M. Fourcade 32:23,6 (1 trest. okruh), 2. J. Bö -6,3 (3), 3. T. Bö -30,9 (0), 4. Svendsen (všichni Nor.) -1:04,7 (1), 5. Pidručnyj (Ukr.) -1:16,2 (1), 6. Hofer (It.) -1:21,6 (2), 7. Weger (Švýc.) -1:21,8 (2), 8. Krčmář (ČR) -1:21,9 (1), 9. Doll -1:25,9 (1), 10. Peiffer (oba Něm.) -1:28,5 (2),

…13. Moravec -1:43,6 (3), 52. Soukup -5:10,2 (5), 56. Krupčík (všichni ČR) -5:40,0 (6).

 

Muži – Průběžné pořadí SP (po 10 z 22 závodů)

1. M. Fourcade 552, 2. J. Bö 514, 3. Fak (Slovin.) 372, 4. Šipulin (Rus.) 311, 5. T. Bö 309, 6. Weger 289,

…26. Krčmář 125, 31. Moravec 99, 58. Šlesingr (ČR) 23, 64. Soukup 16, 70. Krupčík 9.

Štafety

Ženy – štafeta (4×6 km)

1. Francie (Bescondová, Chevalierová, Aymonierová, Braisazová) 1:12:42,4 (1 trest. okruh + 10 dobíjení), 2. Německo (Hinzová, Herrmannová, Preussová, Hammerschmidtová) -32,4 (2+13), 3. Švédsko (Perssonová, Magnussonová, Högbergová, Brorssonová) -48,2 (0+8), 4. Rusko -1:04,7 (1+5), 5. Ukrajina -1:15,8 (0+12), 6. Itálie -2:06,9 (2+8),

…9. ČR (Puskarčíková, Jislová, Davidová, Vítková) -3:04,8 (1+18).

 

Muži – štafeta (4×7,5 km)

1. Švédsko (Ponsiluoma, Nelin, Samuelsson, Lindström) 1:19:44,1 (1 trest. okruh + 9 dobíjení), 2. Itálie (Bormolini, Hofer, Windisch, Chenal) -1:10,8 (2+11), 3. Norsko (Christiansen, L’Abee-Lund, Birkeland, T. Bö) -2:04,6 (3+14), 4. Rusko -2:32,1 (3+16), 5. Francie -2:41,3 (6+16), 6. Německo -3:40,0 (10+10),

ČR (Krupčík, Hošek, Moravec, Krčmář) dostižena.

 

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter