Tenisový turnaj – LOH RIO 2016

Tenisový turnaj patří k vrcholům Olympijských her. Letos je trochu ochuzen o několik zajímavých jmen tenistů a tenistek, kteří z různých důvodů svou účast na letních olympijských hrách v Riu odřekli, mezi nimi jsou i naši Tomáš Berdych a Karolína Plíšková nebo například kanadský tenista Raonic, kteří se nezúčastní kvůli obavám z viru Zika. Chybí také Roger Federer, který bohužel kvůli zdravotním problémům ukončil celou letošní sezonu.

Tenisový turnaj LOH 2016 je rozlosován a zápasy prvních kol začínají hned v druhý den her, v sobotu 5.8., kdy do bojů zasáhnout i české tenistky.

 
 

Los tenisového turnaje na LOH 2016 v Riu

Českou republiku reprezentují na hrách v Riu

  • Lukáš Rosol (dvouhra, čtyřhra)
  • Radek Štěpánek ( čtyřhra )
  • Petra Kvitová ( dvouhra )
  • Lucie Šafářová ( dvouhra, čtyřhra )
  • Barbora Strýcová ( dvouhra, čtyřhra )
  • Lucie Hradecká ( čtyřhra )
  • Andrea Hlaváčková ( čtyřhra )

Tenistka Petra Kvitová se v 1. kole olympijského turnaje v Riu de Janeiro utká s Maďarkou Timeou Babosovou. Barbora Strýcová se v singlu utká s Yaninou Wickmayerovou z Belgie a Lucie Šafářová s Italkou Karin Knappovou. Jediný český zástupce ve dvouhře mužů Lukáš Rosol zkusí na úvod překvapit dvaatřicátého hráče světa Benoita Pairea z Francie.

Těžký úkol čeká na Strýcovou a Šafářovou ve čtyřhře, kde vyzvou obhájkyně prvenství z Londýna a nejvýše nasazené sestry Williamsovy. Druhý český deblový pár Andrea Hlaváčková – Lucie Hradecká bude hrát s ukrajinskou dvojicí Elina Svitolinová, Olga Savčuková. V mužské čtyřhře se Lukáš Rosol s Radkem Štěpánkem utká se Španěly Davidem Ferrerem a Robertem Bautistou.

Na minulé olympiádě v Londýně získaly Andrea Hlaváčková – Lucie Hradecká stříbrné medaile, když ve finále prohrály se sestrami Williamsovými. Jak si povedou letos?

Turnajový pavouk – Dvouhra muži – LOH 2016 Rio

LOH2016_tenis_muži_singl

Turnajový pavouk – Čtyřhra muži – LOH 2016 Rio

LOH2016_tenis_muži_debl

Turnajový pavouk – Dvouhra ženy – LOH 2016 Rio

LOH2016_tenis_ženy_singl

Turnajový pavouk – Čtyřhra ženy – LOH 2016 Rio

LOH2016_tenis_ženy_debl

 

 
 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter