Week summary – Synek, Tunka a Hradílek

Minulý týden patřil vodákům. Naši reprezentanti tahali tituly mistrů světa z divoké vody na kanálu ve francouzském Pau a navázal na ně skifař Ondřej Synek v  americké Sarasotě.

Pátek senzační den na divoké vodě

Čeští vodní slalomáři prožili na mistrovství světa ve francouzském Pau senzační den. Ondřej Tunka se stal Mistrem světa.

Hned dva čeští kajakáři se dostali na stupně vítězů – Ondřej Tunka vybojoval zlato a Vít Přindiš stříbro. Stříbrnou medaili slaví také Tereza Fischerová v nové olympijské disciplíně kanoi žen. Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler obsadili těsně čtvrté místo.

Prémiový titul pro Hradílka

Vodní slalomář Vavřinec Hradilek se na závěr šampionátu v Pau stal premiérovým mistrem světa v kajak krosu. Česká reprezentantka Amálie Hilgertová získala v téže disciplíně bronz, Vít Přindiš dojel ve finále na čtvrtém místě.

 


 

V kategorii sjezd na divoké vodě to byl také pěkný český „mazec“. Mezi singlkanoisty triumfoval Ondřej Rolence, jenž o dvanáct setin porazil sjezdařsko-slalomového obojživelníka Matěje Benuše ze Slovenska. Brenová byla první v K1, M. Satková druhá v C1, třetí byla Němcová a dvojice Paloudová, Němcová v C2 získali titul mistrů světa

Synek slaví po páté

Skifař Ondřej Synek se popáté v kariéře stal mistrem světa. Na šampionátu v americké Sarasotě čtyřiatřicetiletý český veslař vyhrál všechny své jízdy a svou nadvládu potvrdil v nedělním finále, kde porazil druhého Kubánce Ángela Fourniera o téměř tři sekundy

Barcelona hrála bez diváků

Barcelona hrála svůj zápas bez diváků. Díky nepokojům při nelegálním katalánském referendu o vyhlášení nezávislosti se hrál zápas španělské LaLigy Barcelona – Las Palmas bez diváků, Barcelona vyhrála 3:0.

Plzeň vyhrála po deváté

Fotbalisté Plzně v devátém ligovém kole doma porazili 2:1 pražské Bohemians 1905 a devátou výhrou vyrovnali historicky nejlepší vstup do sezony v podání Sparty z roku 2011. Plzeň tak dále suverénně vládne HET fotbalové lize a má sedmibodový náskok před velkým překvapením letošním ligy Olomoucí.
Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter