3. předkolo Ligy Mistrů

V úterý a ve středu nás čekají první zápasy 3. předkola Ligy Mistrů. A již představí české celky, Slavia Praha a Viktoria Plzeň.

Slavia Praha – B.Borisov
25.07.2017 19:00

FCSB ( dříve Steaua Bukurešť ) – Plzeň
25.07.2017 19:30

 


 

Zápas Slavie v přímém přenosu vysílá sportovní kanál O2Sport, fanoušci Viktorie Plzeň se mohou podívat na svůj klub na ČT Sport.
Odvety se hrají za týden. Slavia pořádá ve spolupráci s cestovní kanceláří Invia.cz letecký zájezd do Borisova na odvetu. ( Kapacita je omezaná … )

Do Ligy Mistrů je ještě daleko, na postupující čekají ještě dva zápasy 4. předkola, ale již o hodně. O hodně peněz a o poháry. Postupují do 4. předkola získá finanční odměnu, ale také jistotu pohárů pro podzimní část fotbalové sezony. Poražený ve 4. předkole jde automaticky do skupinové části Evropské ligy. Poražený ve 3. předkole jde „pouze“ do 4. předkola Evropské ligy.

Liga mistrů má celkem čtyři předkola po kterých následuje hlavní soutěž, kam postoupí 32 týmů, Hlavní soutěž Ligy Mistrů je rozdělena na první fázi hranou ve čtyřčlenných skupinách (hraných způsobem každý s každým doma a venku).

Z každé postupují dvě nejlepší mužstva do vyřazovací části (dva zápasy systémem doma-venku), kdy postupuje vždy mužstvo s lepším součtem skóre z obou zápasů (při rovnosti rozhoduje vyšší počet branek vstřelených na hřišti soupeře, při rovnosti obou skóre se pak prodlužuje a případně rozhodují pokutové kopy).

Finále se hraje na jediný zápas na předem určeném stadionu, v sezoně 2016/2017 byl pro finále vybrán ukrajinský Kyjev a stadion  „Olimpijskyj“ s kapacitou 70 050 diváků. Titul v Lize mistrů obhajuje Real Madrid.

 
 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter