5 tipů na dárky pro sportovce, verze 2.22

Sportovní aktivity jsou nedílnou součástí našich životů, stejně tak do naši životů zasahují různé oslavy, narozeniny, svátky nebo Vánoce. Zde se spojuje. Ale čím obdarovat svého sportovce?

Možnosti jsou téměř neomezené, a to jak do výběru, tak z finančního hlediska. Jednotlivé značky uvádí na trh tuny různého sportovního vybavení, oblečení, bot a dalších doplňků. Ale co vybrat? Jak na to?

Mám pro vás několik tipů na konkrétní věci. Vítejte u verze pro rok 2021. Pro začátek i dvě rady.

Koukejte a naslouchejte

Při výběru jakéhokoliv dárku, a nemusí to být zrovna sportovní dárek, je nejdůležitější naslouchat. Co si obdarovaný vlastně přeje? Sledujte, o čem mluví, na co v obchodě kouká, co vyhledává na internetu. Skládejte informace jako puzzle do výsledného celku.

Další možností detektivní práce: Jak zjistit, co za dárek, je sledování toho, co sportovec již používá. Netrhá se mu něco? Nemá něco již strašně dlouho? Koupit novou verzi, novou variantu, nový model, něčeho, co už je vyzkoušené, může být také řešení problému. Ale pojďme na ty konkrétní dárky.

Knihy a dárkové poukazy

Tak trochu mimo soutěž jsou dvě kategorie, knihy a dárkové poukazy, sem lze šáhnout vždy. Knih o sportu je mnoho, ať již příruček, které radí, jak na konkrétní sport, tak i knih popisující různá sportovní dobrodružství nebo životopisy slavných.

Chcete konkrétní tipy? Proč ne, zde jsou, a když je v názvu 5, zůstaneme u ní:

 

  • Začni teď! Průvodce otužováním – Petr Bílek, David Vencl – Otužování je cesta k uzdravení a posílení těla i duše. Fenomén dnešní doby přibližuje český ledový muž David Vencl v knize, která může být biblí otužilců.
  • B jako běžec – Jindřich Janíček – Kapitoly z dějin běhání přináší výpravná komiksová kniha, která snoubí cit pro zajímavosti i pro ironii. Najdete v ní malé velké běžecké události a krátké komiksy o dlouhých závodech.
  • Rakoncaj: Měl jsem kliku – Miloň Jasanský, Josef Rakoncaj – Ze života Josefa Rakoncaje, jednoho z nejslavnější horolezců u nás i ve světě. V nové knize se o muži, který přiznává, že měl v životě velkou kliku, dočtete mnohem víc o je dobrodružstvích a výkonech. Kniha vychází k 70. narozeninám Josefa Rakoncaje.
  • Bez frází 4: Životní příběhy sportovců jejich vlastními slovy – Inspirace od sportovních osobností. Pokračování žádané knižní série Bez frází, tentokrát s exkluzivním příběhem olympijské vítězky Mirky Topinkové Knapkové. Své příběhy také popisují Lukáš Krpálek, Jiří Prskavec, Alexander Choupenitch a Markéta Vondroušová, nejlepší střelec historie fotbalového národního týmu Jan Koller, někdejší nejlepší házenkář světa Filip Jícha či hokejová legenda Jiří Hrdina.
  • Jíme zdravě do 30 minut – Kuchařka nesmí chybět. 160 stran, 70 nápaditých receptů, které hravě připravíte do 30 minut.

 

Další univerzálním dárkem jsou dárkové poukázky. Pro sportovce je volíme nejčastěji do sportovních prodejen nebo prodejen zdravé výživy. Oblečení a boty na sport jsou stále potřeba, ale jak trefíte vkus a velikost, je třeba zkoušet, proto zde nastupuje dárková poukázka, tou nic nezkazíte a obdarovaný si vše následně vybere sám. Rychlé a účinné.

A nyní již konečně přecházím k slíbeným 5 tipů na dárky pro sportovce

5 tipů na dárky pro sportovce

1. Permanentka

Permanentka, to je takový lepší dárkový poukaz. Může být do fitka, na cvičení jógy, cvičení s konkrétním trenérem. Nebo také na vstup do bazénu, do sauny nebo na vstup do haly ( tenis, squash, badminton, … )

Těch možností je mnoho, co? Mně se líbí například ten masér či něco příbuzného s regenerací. Ceny jsou různé.

2. Masážní válec

Výborný na rehabilitaci svalů po výkonu. Masážní válec je základní pomůckou pro regeneraci a rehabilitaci pro sportovce. Doporučuje ho deset z deseti trenérů. Válců, válečků a různých masážních míčků je mnoho. Základem je válec o šířce 33 cm, který nabízí snad každá značka, koukněte například na Kine Max, Blackroll, TriggerPoint, velký výběr je v Decathlonu. Vhodné kombinovat více rozměrů a typů masážních válců a míčků. Ceny zde jsou v rozmezí cca mezi 100 – 1500 Kč, podle značky a velikosti.

3. Masážní pistole

A další pomůcka pro regeneraci. Je důležité předcházet zranění a pravidelná péče o tělo je hlavním preventivním opatřením.

Masážní pistole vypadá skoro jako aku vrtačka, ale místo hlavice na vrtáky má na konci různé nástavce, které s různou rychlostí a intenzitou masírují svaly. To vše pomáhá zmírnit svalové napětí a ztuhlost po výkonu a zároveň zvyšuje rozsah pohybu a současně zlepšuje cirkulaci a průtok krve. Cenově jsme zde v rozmezí 1200 – 9000 Kč, mohou být i dražší. Značky Insportline, TriggerPoint, BodySonic a další.

4. Vybavení pro domácí fitness

Poslední dva roky ukazují, že je dobré mít doma něco na cvičení. Ale co je nejlepší? To záleží na tom, co budete a chcete cvičit.

K základnímu vybavení domácího fitness patří

  • Podložka na cvičení
  • Balanční pomůcky (Bosu, overball, balanční desky)
  • Gymnastický míč
  • Závěsný systém (TRX a jeho různé neoriginální varianty)
  • Jednoruční činky

S těmi to pěti skupinami dokáže  odcvičit téměř vše, a cokoliv z toho, co váš sportovec nemá doma, se bude hodit. Cenové rozmezí 300 – 8000 Kč.

5. Sporttester a sportovní hodinky

Chcete něco luxusnějšího, něco exkluzivního? Podívejte se na kategorii sportovních hodinek a sporttesterů. Pokud váš sportovec běhá, plave, dělá triatlon, chodí po horách, sportovní hodinky jsou skvělá volba. Desítky různých modelů, v cenách od 2000 – 25000 Kč, s různými funkcemi a výdrží baterie.

Pro začátečníky možná vystačíte s fitness náramky. Pro začínající běžce jsou vhodné třeba modely Garmin Forerunner 45 a Garmin Forerunner 55, Suunto 5 nebo Polar Ignite.

Pro mírně pokročilé a pokročilé běžce a sportovce jsou zde modely Garmin Forerunner 245, Garmin Vívoactive 4 a 4S, Polar Vantage M2, Coros Pace 2.

Pro pokročilejší a velmi pokročilé jsou například modely Garmin Forerunner 945, Coros Apex Pro, Polar Grit X Pro.

K nejvyšší modelů svých značek, pak u Garminu patří řada hodinek Garmin fenix 7, kde je mnoho různých modelů, případně Garmin Enduro. Od ostatních značek to jsou modely Polar Vantage V 2, Suunto 9 peak, Coros Vertix 2.

 

Tak jak? Inspirováno? Stále nevíte? Tak co třeba: čelovka, multifunkční nůž, výživové doplňky, tyčinky, proteiny, vitamíny, chytré váhy, předplatné sportovního časopisu, spacák, tenisové míče, běžecký batoh, lehkou nafukovací karimatku, dalekohled a … .

Já vím, je to těžké, množství je nepřeberné. Vybírejte s láskou.

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter