Česká fotbalová revoluce

Nejvyšší česká fotbalová liga se změní. Od sezony 2018/19 je čeká menší revoluce v hracím systému. Po třiceti kolech se bude hrát nástavba. Dnes vše odsouhlasilo vedení ligy a zveřejnilo podrobnosti.

Jak bude vypadat nový hrací systém?

Nový herní model 1. fotbalové ligy

platí od sezony 2018/19

Základní část se bude hrát na  30 kol jako dosud, v nichž by se každý s každým utká dvakrát. Poté dojde k rozdělení týmů do tří skupin. Týmy si nadstavbové části přenesou získané body.

Skupina o titul:

Prvních šest týmů si proti sobě zahraje jednou, přičemž první tři týmy mají výhodu tří z pěti zápasů v domácím prostředí.

Skupina o baráž o Evropskou ligu:

Týmy na 7. až 10. místě se utkají o sedmou příčku znamenající účast v baráži o Evropskou ligu s týmem na čtvrtém, či pátém místě ze skupiny o titul. Tato skupina se bude hrát vyřazovacím způsobem dvoukolově, stejným systémem jako v pohárech.

Skupina o udržení:

Týmy na 11. až 16. místě. Hraje se jednokolovým systémem, podobně jako skupina o titul, poslední sestupuje přímo do druhé ligy, 14. a 15. tým čeká baráž s druhým a třetím týmem z druhé ligy.

 

Česká liga se tak zařadí bok dalších lig v Evropě, kde se hraje nadstavba. Herní model s nadstavbovou částí mají už v Belgii, Nizozemsku, na Slovensku, v Rakousku, Polsku či Skotsku.

 
 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter