Cesta z města

Je sobota ráno, po snídani ve stylu paleo – vajíčka a nějaká zelenina, se začínám připravovat na, pro mne trochu netradiční, akci. Nasedám do auta a vyrážím si zaběhat. Startuje cesta z města.

Přes týden již přemýšlím, že začnu psát tento blog, o sportu a také o lenošení a cesta z města je ideální příležitost začít.

Ano, jedu si autem zaběhat. Nevyběhnu od svého domu po našem městě, ale sednu do auta a jedu dvacet kilometrů na okraj Českého ráje. Možná je to u vás běžné, že jezdíte běhat za město, ale pro mne je to premiéra, jet na místo startu autem ( na závod jsem samozřejmě autem jel, ale toto je normální víkendové proběhnutí ).

A musím říci, teď, když se mi to vše rozleželo, že byla skvělá.

Cesta z města do Českého ráje

Po Českém ráji velmi často jezdím na kole, někdy jdeme na turistický výlet, je to velmi krásná oblast a je nedaleko našeho města. Ale běžce jsem při těchto výletech nepotkal. A skutečně, ani v sobotu mne nikdo nepředběhl a ani neběžel naproti.

Projela kolem mne spousta cyklistů, potkal jsem i pěší turisty. Někteří mne kývnutím hlavy nebo mávnutím pozdravili. U některých jsem měl pocit, že si myslí …, … no, že jsem blázen. Koukali divně 🙂

Asi to není běžné běhat po cyklostezkách a turistických cestách v oblíbené oblasti v okolí rybníku Branžež a nedaleko starého gotického hradu Kost.

Více o Českém ráji se dozvíte na webu cestujeme-poznavame.cz a ubytování v Českém ráji můžete vybrat zde >.

Musím říci, že jsem svou první cestu z města užil, po písčitých, někdy zpevněných lesních cestách jsem si to užil a zaběhl si pěkných 14 km. Vše umocnilo nádherné květnové počasí. Jak se říká: Udělal jsem pěkný hlad a žízeň.

Byla to zajímavá zkušenost, kterou budu opakovat častěji. Prostě již nechci běhat pouze po našem městě nebo parku, po známých cestách. Budu vyrážet za poznáním … .Trasa a podrobnosti běhu

Screenshot_2016-05-25-21-01-09

Start a cíl je v obci Branžež. Trasa vede většinou po lesních cestách, část po silnici, většinou po značených turistických cestách. V okolí je mnoho cyklistických tras.

Vydejte se do Českého ráje a prozkoumejte jeho krásnou část okolo Branžeže, hradu Kost, který je nedaleko nebo se vydejte na vrch Mužský a dále do skalního města Příhrazské skály. Můžete běžet 🙂 nebo si nazout turistické boty. Případně projezdit tento krásný kraj na kole, ideálně na trekovém nebo horském.

mapa-beh-branzez

Na viděnou v Českém ráji …Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter