Devět z deseti je po prvním týdnu pryč, to je Wimbledon 2018

Masakr favoritek na Wimbledonu? Co se děje v Londýně? Tak by mohly vypadat titulky po prvním týdnu nejslavnějšího grandslamu na travnatých kurtech All England Clubu ve Wimbledonu.

Dnes je tradiční volná neděle, je tedy čas se ohlédnout za prvním týdnem. Do druhého týdne postoupila jediná z prvních deseti nasazených. Devět z deseti je venku.

 

 

Jedinou postupující z první desítky je naše Karolína Plíšková, což je do jisté míry také překvapení, protože je to zároveň její kariérní maximum ve Wimbledonu, zatím nejdále došla do druhé kola, nyní je již v osmifinále.

Karolína Plíšková má nyní velkou šanci konečně uspět na grandslamu. Lehké to ale nebude. V osmifinále ji čeká Nizozemka Kiki Bartens ( 20 ).

Kdo zůstal v turnaji? V polovině turnajového pavouka, kde je Karolína Plíšková, jsou například Julie Goergesová a Serena Williemsová, kterou by mohla Karolína potkat v semifinále.

V horní polovině jsou, velmi dobře hrající Dominika Cibulková, která, vždy alespoň jednou za rok dokáže udělat velký super výsledek. Dále pak Jelena Ostapenková, Kasatkinová nebo Kerbrová.

Ostatní naše tenistky jsou již venku z turnaje. Češkám se tradičně daří ve čtyřhře, stále jsou ve hře Lucie Šafářová, Barbora Strýcová s Andreou Hlaváčkovu nebo dvojice Siniaková, Krejčíková, které slavily pařížské antuce.

Muži

V mužské části favorité také již řádně prořídli, ale jednička Federer a dvojka Nadal zatím turnajem procházejí bez problémů a většího zaváhání. Náš jediný zástupce v hlavní soutěži, Jiří Veselý, se drží skvěle. V osmifinále ho čeká hvězdný soupeř v podobě Rafaela Nadala.

Z dalších velkých favoritů je v turnaji argentinský tenista Del Porto a Novak Djokovič, který snad již vymanil z problémů, kterého provázeli celé jaro. Z nasazených jsou v turnaji také Isner, Anderson, Raonic nebo Nishikori.

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter