Krásné běhání po Českém ráji

Velmi rád vyrážím na kolo do Českého ráje, dá se zde naplánovat velké množství výletů, tras a míst, které můžete navštívit. Letošní jaro, kdy jsem se dal více do běhání, vyrážím do Českého ráje běhat.

V jednom z předcházejících příspěvků jsem to nazval cesta z města. Dnes jsem z Branžeže vyrazil směrem k hradu Kost, dále přes Kamenici, Dobšín a Čížovky zpět. Krásný dvacetikilometrový okruh.

Untitled design (19)

Trasa byla většinou po lesních cestách nebo polních cestách, jen část Kamenice – Čížovky po silnici. Co na cestě můžete vidět:

Hrad Kost

Zachovalý pevný gotický hrad stojí podobně jako řada hradů na skále – ne však vysoko nad okolním terénem, ale v údolí, ukryt v lesích Českého ráje. Jeho založení se datuje do 2. poloviny 14. století.

gotický hrad Kost
gotický hrad Kost

Údolí Plakánek

Přírodní rezervace Údolí Plakánek byla vyhlášena roku 1990. Údolí s pískovcovými skalními okraji a věžemi, mokřadními loukami a fragmenty lužních společenstev, suťových lesů, relikních skalních borů a acidofilních a borových doubrav.

Co mne trápí při delším běhu

Při delším běhu, řekněme nad 12 km, je mým největším problémem pití, pitný režim. Sice si sebou beru pás s lavičkami ( 2*200 ml ) , ale cítím že je to málo. Ucucávám ionťák pravidelně, ale čtyři deci mi nestačí. Přemýšlím nad větší lahví nebo se budu muset při delším běhu vždy někde zastavit a tekutiny doplnit.

Hodně se potím, úbytek je asi velký a jen 400 ml vody ho nedoplním. Někdy mě po doběhu bolí hlava, což může být způsobené únavou svalů v oblasti mezi lopatkami a na krční páteři a dál se to přenáší do hlavy a z velkou pravděpodobností je to nedostatek tekutin.

Na kratší běhy si pití neberu.

K „jídlu“ jsem měl sebou tyčinku Energy Bar Chimpazee a gel od Nutrendu. Což mi přijde při běhu do dvou hodin a tempu okolo 6 min/ km jako dostačující. Při rychlejší závodním běhu bych přidal asi jeden gel.

 
 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter