Namaste – 5 zdravotních benefitů jógy

Zatímco na východě je jóga známá již několik století, v západním světě ji lidé objevili poměrně nedávno. Rychle však nabyla na velké oblibě. A není divu. Coby cvičení, je jóga mimořádně všestranná, může ji praktikovat téměř každý, a navíc má řadu zdravotních benefitů.

Stimuluje krevní oběh a podporuje imunitní systém

Cvičením jógy nejen trénujete své tělo, aby si osvojilo polohy a naučilo se sekvence, ale také ovládáte své dýchání. Korelace mezi pohybem a dýcháním pomáhá cirkulaci průtoku krve, což zase zlepšuje funkce vašich vnitřních orgánů a posiluje imunitní systém vašeho těla. Celý efekt můžete ještě více podpořit, pokud budete cvičit na venku na čerstvém vzduchu.

Podložku pro jógu vyberte zde > Podložky pro jógu

Zvyšuje vaše sexuální libido

Mezi jógou a sexuálním libidem existuje duševní i fyzický vztah. Mentální proces kontroly dýchání při cvičení jógy zlepší váš sexuální výkon. Fyzický pohyb používaný k dosažení požadované pozice zvýší průtok krve do genitální oblasti a posílí svaly pánevního dna, známé také jako Mula Bandha. Zvýšená cirkulace krevního oběhu také zvýší úroveň sexuálního vzrušení, a tak pomocí jógy můžete zvýšit své libido a aktivovat svůj sexuální život. Proto neváhejte a přizvěte ke cvičení i svého partnera.

Zbavíte se stresu a napětí

Jóga je známá jako relaxační aktivita, a tyto pocity spokojenosti a harmonie jdou daleko za hranice samotné praxe. Jóga vám pomůže najít fyzickou, duševní a emoční rovnováhu, která může snížit základní hladinu stresu a úzkosti. Cvičení mysli a těla pomocí jógy, které kombinuje držení těla, meditaci a dýchání, může snížit krevní tlak a obnovit zdravou klidovou srdeční frekvenci.

Vše pro cvičení jógy > oblečení, podložky, pomůcky zde>

Zlepšuje držení těla, rovnováhu a vztah k tělu samotnému

Jóga vás naučí, jak držet a ovládat své tělo ve zdravější pozici. Čím více cvičíte, tím více uvidíte, že se vaše rovnováha a vědomí těla zlepšují i mimo cvičení. Na hodině jógy jste trénováni k malým, jemným úpravám, abyste zlepšili vyrovnání těla – to může z dlouhodobého hlediska vést ke zlepšení držení těla. Tímto způsobem zvýšíte úroveň pohodlí, kterou máte ve svém vlastním těle, což vede k vyššímu sebevědomí.

Udržuje zdravé svaly a klouby

Pomalé a mírné pohyby jógy jsou šetrné ke kloubům, díky čemuž jsou cviky vhodné pro všechny věkové kategorie. Při provozování jógy také jemně protahujete šlachy. Například lidé s artritidou mohou při pravidelném cvičení zaznamenat zmírnění symptomů. Velmi účinná je i na protažení svalu, takže nedochází k jejich zatuhnutí a zkracování. Zároveň je však efektivně posiluje.

Projděte si také článek > Jak vybrat podložku pro jógu

 
 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter