Rally Dakar 2016

Světoznámá a jedna z nejtěžších auto a moto soutěží na světě odstartovala. Ano, 38. ročník Rally Dakar je svém začátku.

Letošní roční dakarské rally se jede v Argentině a Bolívii od 2. do 16. ledna. Celková délka trasy je přes 9000 km a z toho je více jak polovina měřených. Jede se v těchto hlavních kategorií: motocykly a čtyřkolky, auta a kamióny.

Česká republika bude mít na letošním Dakaru hojné zastoupení:

Automobily:Miroslav Zapletal, Maciek Marton (Hummer); Martin Prokop, Jan Tománek (Toyota); Peter Jerie, Dale Moscatt (Toyota); Josef Macháček, Martin Plechatý (buggy MD rallye sport Optimus); Tomáš Ouředníček, Pavel Vaculík (Hummer); Dušan Randýsek, Rostislav Pilný (buggy Arctic cat).

Motocykly:Ondřej Klymčiw (Husqvarna), David Pabiška (KTM), Milan Engel (KTM), Jan Veselý (KTM), Rudolf Lhotský (KTM).

Kamiony:Aleš Loprais, Ferran Marco Alcayna, Jan van der Vaet (Iveco); Martin Kolomý, David Kilián, René Kilián (Tatra); Tomáš Vrátný, Jaroslav Miškolci, Milan Holáň (Tatra); Martin Macík ml., František Tomášek, Michal Mrkva (Liaz); Jaroslav Valtr, Josef Kalina, Jiří Štross (Tatra); Robert Randýsek, Petr Zábranský, Marek Sýkora (MAN); Artur Ardavičus, Filip Škrobánek (Tatra); Albert Llovera, Charly Gotlib, Jaromír Martinec (Tatra).

Jaké jsou tři naše největší želízka na přední umístění? Zkusme vybrat například posádku Martin Prokop, Jan Tománek (Toyota) v kategorii aut, dále Davida Pabišku (KTM) – motorky, a dalšího z Lopraisů na Dakaru Aleše a jeho posádku: Aleš Loprais, Ferran Marco Alcayna, Jan van der Vaet (Iveco) v kategorii kamiónů.

Trasa Rally Dakar 2016

trasa Rally Dakar

zdroj a oficiální web Rally Dakar:  dakar.com 

 Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter