Tisková zpráva: Zlatá stezka má nový web

Tisková zpráva: Zlatá stezka má nový web

Zlatá stezka Českého ráje, dálková turistická trasa a ultra výzva má nový web zlatastezka.com. Dochází tak přechodu veškerých on-line aktivit okolo stezky z blogu sportigo.cz na samostatný plnohodnotný web.

“Zlatá stezka si to zasloužila,” říká Michal, autor webu a člověk, který se snaží o zviditelnění této ultra výzvy.

“Vše bude teď přehledně na jednom webu.” Dodává.

 

Na webu Zlatastezka.com najdete nejen vše o Zlaté stezce Českého ráje, tedy o její trase, registraci na výzvu, pravidla a výsledky, ale také další podobné výzvy z Českého ráje.

Postupně se zde také vytvoří databáze různých běžeckých, turistických a cyklo tras po Českém ráje. U každé trasy najde uživatel popis trasy, zajímavá místa, která stojí ke zhlédnutí a k návštěvě a také místa, kde se lze dobře občerstvit a kde zaparkovat. Samozřejmostí jsou mapy jednotlivých tras, u každé trasy je připraven mapa a odkaz na mapy.cz a komoot.com, plus je přidán odkaz na stažení .gpx souboru, který lze nahrát například do chytrých hodinek.

Zlatá stezka

Zlatá stezka Českého ráje je dálková turistická trasa a ultra běžecká výzva v Českém ráji. Trasa vede z Jičína do Mladé Boleslavi nebo opačným směrem, dle volby turisty nebo běžce. Délka trasy je 118 km, je celá značena červenou turistickou značnou. Stezka prochází celým Českým rájem okolo většiny významných památek a míst Českého ráje. Na trase je nutné také překonat dva nejvyšší zdejší kopce: Kozákov a Tábor. Celkově se nastoupá okolo 3000 výškových metrů.

Odkaz: trasa | registrace

Sportigo Challenge

Dalších z výzev, kterou na webu najdete. Jde o pět různých tras, tři běžecké a dvě na kole. Výzva funguje na principu FKT ( Fastest Know Time ). Nejvytrvalejší se mohou pokusit zvládnout všech pět tras během jednoho roku.

Odkaz a trasy: základní info Sportigo challenge

Budoucnost a plány

Z popularizovat Zlatou stezku jako dálkovou trasu a běžeckou ultra výzvu. Ukázat krásy Českého ráje. Přivést další lidi ke sportu a ne jen k pasivní konzumace zážitků z památek. To vše s ohledem na udržení přírody a krás Českého ráje a jejich ochranu.

Postupně se budou přidávat další a další trasy. V blogu najdete poznámky k různým místům v Českém ráji, tipy na ubytování a služby v této oblasti. A samozřejmě zážitky těch, kteří se vydali na Zlatou stezku nebo jinou aktivitu v Českém ráji.

Koncovka .com u domény také ledacos napovídá. Ano, chystá se i multijazyčnost webu, konkrétně by měly přibýt texty v angličtině a němčině.

 

Je na co se těšit. Užijte si Český ráj. Aktivně.

 

 

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter