Kilian Jornet ovládl letošní Hardrock 100

Vypadá to, jako když Kilian Jornet zkouší, co vydrží lidské tělo. Po květnovém rekordním výstupu na nejvyšší horu světa ( za 26 hodin ), dnes zvítězil v ikonickém ultramartonském závodě Hardrock 100 Mile Endurance Run.

 


Kilian zvítězil již po čtvrté za sebou, letos v čase 24:32. Již se při jednom ze svých vítězství dostal pod 24 hodin. Letos to vypadalo také velmi dobře s útokem na rekord. Bohužel trať Hradrock100 je předlouhá a velmi náročná. V průběhu závodu, někde okolo 40 míle si Kilian způsobil zranění ramene. Téměř 60 mil ( 96 km ) běžel se zraněným ramenem a levou rukou zavěšenou do popruhu a běžecké vesty. Přesto se odpoutal od svých pronásledovatelů a Silvertonu ( Colorado, USA ) si doběhl pro svůj čtvrtý triumf na Hardrock100.

 

Hardrock 100 Mile Endurance Run

Hardrock 100 Mile Endurance Run je ultramaraton o délce 161,7 km ( 100,5 mil ) a v průběhu závodu běžci nastoupají přes 10.000 m při průměrné nadmořské výšce 3400 m. Závod se koná v horách v okolí Silvertonu a San Juan Range v americkém státě Colorado. Běží se po horských a lesních cestách, starých těžařských trasách a na cestě je i několik brodů přes horské říčky. Závod je věnován památce horníků, kteří se v této oblasti usadili a postavili důlní stezky.

Kílian Jornet

Kílian Jornet Burgada se narodil ve španělském Sabadellu ( 27. října 1987 ). Aktuálně největší hvězda ultra trailové a skyrunningové běžecké scény ( www.kilianjornet.cat )

Několikrát zvítězil v prestižní sérii závodů Skyrunner World Series a je vítězem několika nejprestižnějších ultramaratónů, včetně Ultra-Trail du Mont Blanc, Grand Raid, Western States Endurance Run Endurance Run a Hardrock Hundred Mile Endurance run.

V rámci svého projektu Summits of My Life se pokouší o rychlo výstupy ( výběhy ) na významné hory v různých pohoří po celém světě – Mont Blanc, Matterhorn, Denali, Aconcagua, Elbrus a již výše zmiňovaný Mount Everest.

 
 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter