Nominace České republiky na ZOH 2018

 

ZOH 2018 začínají v Jižní Koreji 9. února, Česká republika vysílá od olympijských bojů tyto sportovce.

Nominace ČR na olympijské hry do Pchjongčchangu

BIATLON

Ženy: Markéta Davidová, Jessica Jislová, Eva Puskarčíkováa Veronika Vítková, Veronika Zvařičová.
O poslední místo usilují Lucie Charvátová a Lea Johanidesová.
Muži: Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Adam Václavík,Jaroslav Soukup.

Aktualizace:

Dodatečně byla nominována Lea Johanidessová. Na ZOH neletí, je doma připravena jako náhradnice.

Více o biatlonové nominaci a programu biatlonistů si přečtěte zde:

BOBY

Jan Vrba, Dominik Dvořák, David Egydy, Jakub Havlín, Jaroslav Kopřiva, Jakub Nosek, Dominik Suchý, Jan Šindelářa, cestující náhradník Jan Stokláska.

HOKEJ

Brankáři: Patrik Bartošák(Vítkovice), Pavel Francouz(Čeljabinsk/KHL), Dominik Furch(Omsk/KHL).

Obránci: Michal Jordán, Jan Kolář(oba Chabarovsk/KHL), Ondřej Němec(Kometa Brno), Tomáš Kundrátek(Nižnij Novgorod/KHL), Vojtěch Mozík(Podolsk/KHL), Jakub Nakládal(Jaroslavl/KHL), Adam Polášek(Soči/KHL), Ondřej Vitásek(Chanty-Mansijsk/KHL).

Útočníci: Milan Gulaš, Tomáš Mertl(oba Plzeň),Michal Birner, Roman Červenka(oba Fribourg-Gottéron/Švýc.), Martin Erat(Kometa Brno), Petr Koukal(Hradec Králové), Michal Vondrka(Chomutov), Roman Horák(Podolsk/KHL), Jan Kovář(Magnitogorsk/KHL), Dominik Kubalík(Ambri-Piotta/Švýc.), Lukáš Radil(Spartak Moskva/KHL), Michal Řepík(Slovan Bratislava/KHL), Jiří Sekáč(Kazaň/KHL), Tomáš Zohorna(Chabarovsk/KHL).

KRASOBRUSLENÍ

Muži: Michal Březina.
Taneční páry: Cortney Mansourová, Michal Češka.
Sportovní dvojice: Anna Dušková, Martin Bidař.

RYCHLOBRUSLENÍ 

Martina Sáblíková, Karolína Erbanováa Nikola Zdráhalová.

RYCHLOBRUSLENÍ NA KRÁTKÉ DRÁZE

Michaela Sejpalová.

Saně

Muži: Ondřej Hyman.
Ženy: Tereza Nosková.
Dvojice: Antonín Brož, Lukáš Broža Matěj Kvíčala, Jaromír Kudera.

Alpské disciplíny

Ženy: Martina Dubovská, Ester Ledecká, Gabriela Capová, Kateřina Pauláthová
Muži: Kryštof Krýzl, Ondřej Berndt, Filip Forejtek, Jan Zabystřan, Adam Kotzmann

Aktualizace: V prvním kole obřího slalomu v Garmisch-Partenkirchenu nepříjemně upadl Kryštof Krýzl a pro zranění ( přetržené vazy ) a následnou operaci na hry nejede, jeho místo zaplní Jan Hudec.


Akrobatické lyžování

Nikol Kučerová (skicross)

Běh na lyžích

Ženy: Petra Nováková, Kateřina Beroušková, Karolína Grohová, Barbora Havlíčková, Petra Hynčicová
Muži: Martin Jakš, Petr Knop, Michal Novák, Miroslav Rypl, Aleš Razým

Severská kombinace

Miroslav Dvořák, Tomáš Portyk, Ondřej Pažout, Lukáš Daněk

Skok na lyžích

Roman Koudelka, Vojtěch Štursa, Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek, Lukáš Hlava

Snowboarding

Ženy: Ester Ledecká (alpské disciplíny), Vendula Hopjáková (snowboardcross), Eva Samková (snowboardcross), Šárka Pančochová (slopestyle, big air), Sára Veselková (snowboardcross)
Muži: Jan Kubičík (snowboardcross), Petr Horák (slopestyle, big air)

Zlaté olympijské medaile z minulé olympiády v Soči budou obhajovat dvě ženy – rychlobruslařka Martina Sáblíková a také snowboardkrosařka Eva Samková. Obhájí a kdo další přidá medailové umístění?

 

Kam dále?

Projděte si kompletní program zimních her: Program Zimních olympijských her 2018

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter