Cvičení v pohodlí domova – jak na to?

Ne vždy máme čas nebo chuť jít do fitness centra; někoho zas přímo odrazují poplatky, neznámé a složité přístroje či množství jiných lidí. Cvičení však může být efektivní i v pohodlí domova a dokonce k němu ani nebudete potřebovat speciální nářadí. Vyzkoušejte tyto jednoduché a základní tipy:

Posilování i bez činek

Silový trénink je důležitou součástí pravidelné fyzické aktivity. Ideálně byste měli posilovat všechny hlavní svalové skupiny alespoň 2 dny v týdnu. Pokud nemáte žádné činky, lze použít plastové lahve naplněné vodou nebo nádoby s pískem. Experimentujte s jejich velikostí a hmotností, dokud nezjistíte, jaké závaží je pro vás vhodné.

gymnasticky-mic-insportline-s-uchyty  balancni-podlozka-insportline-dome-advance-05

Gymnastické míče

Balanční podložky

Choďte po schodech

Je to úplně jednoduchá a snadná věc, přitom patří k nejúčinnějším. Takže zapomeňte na výtah a používejte schody všude, kde to jde. Posílíte tím nohy a zároveň získáte výhody kardio cvičení.

Pořiďte si rezistenční gumy

Dají se levně sehnat přes internet, jsou přenosné. Rezistenční gumy, posilovače a expandery jsou skvěle využitelné při domácím posilování. Lze si jimi pomoci při tlacích na hrudník, bicepsových zdvizích, dřepech a mnoha dalších typech cviků.
450x300-10.png

Inspirujte se videi

Díky internetu není problém pořídit si DVD s tréninkovými programy nebo najít taková videa třeba na Youtube. Názorně tak uvidíte, jak se který cvik provádí a můžete si rovněž zvolit program, který vám bude vyhovovat nejlépe.

Velmi propracovaný on-line trénink, videa, ukázky cviků pro domácí cvičení, rady pro změnu životního stylu a správnou životosprávu, včetně rad na úpravu jídelničku naleznete v programu úspěšného fitness trenéra Tomáše Jehličky >> Výzva 21  

Není nutné chodit na lekce step aerobiku

Step aerobic je velmi oblíbený, protože rychle spaluje kalorie – u člověka vážícího 77,5 kg je to 260 za hodinu. Jestliže z nějakého důvodu nemáte příležitost či nechcete navštěvovat skupinové lekce, dá se použít obyčejná stolička – měla by být vysoká 10-15 cm a s neklouzavým povrchem.

Zapojte pohyb do běžného života

Kromě již zmiňovaného chození do schodů se počítá i svižná chůze (nejezděte pořád autem a při cestování MHD vystupte třeba o zastávku dál), úklid, zahradničení a další aktivity.

Vraťte se do dětství

Skákání přes švihadlo je další zábavná a jednoduchá věc. A také účinně spaluje kalorie – u člověka s hmotností 77,5 kg až 372 za hodinu. Švihadlo by mělo být tak dlouhé, aby vám jeho konce sahaly k hrudníku, když si na něj stoupnete doprostřed. Pokud se začnete nudit, zkoušejte např. skoky vzad nebo si pusťte hudbu, která vás nabije.

Dopřejte si procházky

Chůze nevyžaduje nic než aspoň trochu dobré počasí a kvalitní boty s dostatečnou podporou nožní klenby a pružnou podešví. Denně několikrát ujděte aspoň 10 minut, doporučuje se chodit minimálně 3 dny v týdnu, nejlépe až 5 dní. Je to mimořádně zdravé! Více o chůzi v samostatném článku: Kondiční chůze je skvělá pohybová aktivita.Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter