Návod: Jak rychle shodit na váze

Hubnutí má být dlouhodobý proces, při kterém se daný člověk naučí zdravému životnímu stylu a správným výživovým návykům, zdravé hubnutí je okolo půl až kilogramu na váze méně za týden, ale někdy člověk potřebuje rychle shodit na váze a je zapotřebí razantnější a striktnější dieta, například Vás čeká víkendové focení v plavkách, chystáte se na svatbu nebo Vás čeká letní dovolená, dobu na dlouhodobou dietu jste promeškali a teď se nutně potřebujete dostat do formy, tak co teď? Přestat jíst? Určitě ne, v dnešním článku získáte návod, jak rychle shodit na váze.

Návod na rychlé hubnutí

1. Každý den vypít dostatek čisté vody – minimálně dva až tři litry

2. Vyřadit veškeré slazené nápoje (včetně teplých nápojů), pít pouze černou kávu a neslazený čaj

3. Vyřadit pečivo – nahradit proteinovým pečivem, rýžovými či kukuřičnými chlebíčky

4. Snížit množství ovoce (maximálně 1 až 2 kusy denně)

5. Navýšit příjem bílkovin (na úkor příjmu sacharidů – větší porce masa, menší porce přílohy)

6. Vyřadit veškeré průmyslově zpracované potraviny

7. Vyřadit alkohol

8. Zařadit pravidelný pohyb – jakákoli pohybová aktivita (postačí i běžná chůze)

Toto je základní výčet osmi bodů, které Vás dovedou k toužené postavě. O kolik snížit sacharidy? Kolik kalorií denně jíst? Pro výpočet kalorií můžete použít kalkulačku denního příjmu volně přístupnou na internetu, ale pokud nechcete každý den počítat svůj kalorický příjem, nemusíte se bát, i bez kalorických tabulek lze zhubnout.

V každém jídle přijměte bílkoviny – tím si zajistíte dostatečný příjem bílkovin, sacharidy si dopřejte pouze jako přílohu k obědu (rýže, brambory, kuskus, těstoviny) a snídani můžete zvolit také sacharidovou (ovesná kaše, rýžová kaše, vajíčka s rýžovými chlebíčky apod.).

Po sportovní aktivitě si dejte kus až dva ovoce (pro doplnění živin) a ostatní chody stavte zejména na bílkovinách. Důležité jsou také tuky, o kterých tu zatím nebyla řeč, příjem tuků by měl být okolo 0,7 gramů na kilogram tělesné váhy.

Ale nezapomínejte, lepší než striktní dieta s nízkým kalorickým příjmem a striktním jídelníčkem, bude dlouhodobá dieta s přístupem 80 ku 20 – 80 procent zdravého jídla a dvacet procent nezdravého.

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter