Představujeme TRX – nic jiného vaše domácí posilovna nepotřebuje!

Co je vlastně TRX?

TRX neboli Total Resistance Exercises je cvičení prováděné pomocí závěsného systému skládajícího se z otáčecí karabiny a dvou popruhů. Slouží tak jako skvělý pomocník při domácím cvičení, což v současné době přijde nesmírně vhod! Oproti jiným cvičebním pomůckám má jednu obrovskou výhodu, je dokonale skladný a můžete ho využít téměř kdekoliv, ať už jste doma, na dovolené v hotelu nebo v práci v kanceláři. Ale fantazii se meze nekladou a zacvičit si můžete i venku. Nejčastěji se zavěšuje do dveří, ale pokud je vaše domácí sportovní vybavení o něco bohatší a vlastníte nástěnnou hrazdu, můžete do ní popruhy zaháknout karabinou.

A je vůbec účinné?

Cvičení se závěsným systémem je vhodné pro jedince všech věkových kategorií a s různou úrovní tělesné kondice, těžit z něj budou jak začátečníci, tak zkušení sportovci. TRX totiž funguje na principu základních fyzikálních zákonů a to konkrétně vztahu mezi hmotností vašeho těla a gravitační síle, díky čemuž při tréninku nevynecháte žádnou svalovou partii. Zkuste to a uvidíte, že ucítíte svaly, o kterých jste doposud ani nevěděli!

TRX závěsný systém vám pomůže dosáhnout jakéhokoliv fitness cíle, ať už je to budování síly či zlepšení rovnováhy, flexibility a stability.

Mezi hlavní výhody cvičení s popruhy se rozhodně řadí jeho schopnost významně posílit střed těla. Pekáč buchet na břiše není zadarmo a právě posilováním středu těla se naše šance, že ho brzy spatříme na vlastní oči, znatelně zvyšuje! Svalová hmota je ale díky zapojení svalů celého těla budována rovnoměrně, což snižuje riziko vzniku jakýchkoliv zranění.

TRX však neprospívá jen našim svalům, napomáhá také ke zvýšení vytrvalosti a trénuje naše srdce a plíce.

A opravdu je to bezpečné?

Znáte to přísloví, kdo nic nedělá… TRX se řadí mezi low-impact cvičení, jeho součástí nejsou žádné poskoky a končetiny, ať už ruce nebo nohy, se při každém cviku vždy dotýkají země, čímž je zátěž na klouby omezena na minimum.

Jak začít

Před fyzickou zátěží je vždy nutné se pořádně rozehřát. Než tedy začnete se samotným cvičením, dejte si na začátek kratší rozcvičku, která vám rozpumpuje krev v těle a pomůže připravit se na náročnější trénink. Délka samotného tréninku na TRX se obvykle pohybuje kolem 30 minut. I tak málo stačí na to, abyste v krátké době viděli a pocítili výsledky!

úvodní foto by Anastase Maragos on Unsplash


 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter