Proteiny – přehled proteinů Nutrend

Proteiny (bílkoviny) jsou významnou skupinou látek zastávající v organismu nejrůznější funkce. Jednou z nich je funkce stavební, což znamená, že tvoří aktivní tělesnou hmotu.

Proteiny jsou složeny z aminokyselin, přičemž určitá část je pro organismus esenciální. Tyto esenciální aminokyseliny je nutno přijímat v potravě. Je nezbytné dbát na jejich pravidelný přísun.

Proteiny jako doplňky výživy slouží zejména k regeneraci a nárůstu svalové hmoty.

Jak dávkovat proteiny

 • Pro udržení svalové hmoty je zapotřebí volit kvalitní zdroj proteinů a to v minimálním množství 0,5 g na kg vaší hmotnosti.
 • Pro neaktivní jedince lze stanovit optimální denní příjem proteinů v rozmezí 0,7-1 g na kg tělesné hmotnosti.
 • Pro aktivní, vytrvalostní sportovce by se příjem měl pohybovat v rozmezí od 1,2 g do 1,6 g proteinů na kg tělesné hmotnosti.
 • Jedná-li se o silové sporty a nárůst svalové hmoty je prvotním požadavkem, lze denní příjem bílkovin navýšit až na 1,7 g na kg tělesné hmotnosti.

Přesnější dávkování dle návodu u konkrétních produktů. Zde je jeden konkrétní příklad dávkování:

Doporučené dávkování produktu 100% WHEY PROTEIN: dávku 30 g rozmíchejte ve 140 ml vody. V závislosti na denní potřebě bílkovin konzumujte 1 – 3 porce denně, mezi jídly.
Použití produktu 100% WHEY PROTEIN: 15 g = 1 odměrka. Dle doporučeného dávkování odměřte a rozmíchejte v šejkru. Po otevření skladujte při teplotě do 25 ºC a spotřebujte do 3 měsíců.

Jednotlivé výrobky jsou dodávány v různých příchutí, nejčastěji: vanilka, jahoda, čokoláda a banán.

Přehled proteinů Nutrend

Název obsah

bílkovin

přehled

příchutí

dostupná

balení

100-whey-isolate-je-spickovy-protein 100 % WHEY ISOLATE 86% banán,čokoláda,

vanilka, jahoda

900 g

1800 g

button_do-obchodu
100% WHEY ISOLATE složení: příchuť banán – 93 % syrovátkový proteinový izolát (obsahuje sójový lecitin), směs instantních BCAA (L-leucin, L-isoleucin, L-valin, emulgátor sójový lecitin), aroma, směs akáciové gumy a pšeničné vlákniny (neobsahuje lepek),kolostrum (min. 30 % imunoglobulinů), protispékavá látka oxid křemičitý, sladidla sukralóza a steviol-glykosidy, barvivo beta-karoten.

Výrobek obsahuje alergen laktózu a sóju.

 

100-whey-protein

100% WHEY PROTEIN

86% banán,čokoláda,

vanilka, jahoda

biscuit, pistácie

maliny, borůvka

 

500 g

900 g

2250 g

button_do-obchodu
100% WHEY PROTEIN příchuť vanilka: 70 % syrovátkový proteinový koncentrát (obsahuje slunečnicový lecitin a protispékavou látku fosforečnan vápenatý), 25 % syrovátkový proteinový izolát (obsahuje sójový lecitin), pšeničná vláknina (neobsahuje lepek), stabilizátory akáciová a xanthanová guma, aroma, protispékavá látka oxid křemičitý, chlorid sodný, sladidla sukralóza a steviol-glykosidy, barvivo beta-karoten. Výrobek obsahuje alergeny laktózu a sóju.

 

DELUXE 100% WHEY

DELUXE 100% WHEY

86% citronový cheesecake

čokoláda+lískový ořech

čokoláda+mandle

čokoládové brownies

jahodový cheesecake

pudinková vanilka

skořicový šnek

900 g

2250 g

4000 g

button_do-obchodu
DELUXE 100% WHEY příchuť pudinková vanilka: 78 % syrovátkový proteinový koncentrát (obsahuje slunečnicový lecitin a protispékavou látku fosforečnan vápenatý), 15 % syrovátkový proteinový izolát (obsahuje sójový lecitin), aroma, pšeničná vláknina (neobsahuje lepek), stabilizátory akáciová a xanthanová guma, kolostrum (40 % imunoglobulinů), protispékavá látka oxid křemičitý, chlorid sodný, sladidla sukralóza a steviol-glykosidy, směs trávících enzymů Digezyme® (amyláza, proteáza, laktáza, lipáza a celuláza), barvivo beta karoten.

Výrobek obsahuje alergeny laktózu a sóju.

 

 MICELLAR CASEIN

MICELLAR CASEIN

80% jahoda

vanilka

čokoláda+kakao

900 g

2250 g

button_do-obchodu
MICELLAR CASEIN: příchuť jahoda -94 % izolát mléčných bílkovin (75 % micelární kasein), aroma, pšeničná vláknina (neobsahuje lepek),stabilizátory akáciová a xanthanová guma,koncentrát z červené řepy, emulgátor sójový lecitin, protispékavá látka oxid křemičitý, prebioticko-probiotický komplex LactoWise®(Bacillus coagulans, Galaktomanan), sladidla sukralóza a steviol-glykosidy. Výrobek obsahuje alergeny laktózu a sóju.

 

100-beef-protein

100% BEEF PROTEIN

100% čokoláda+lískový ořech

mandle+pistácie

900 g

 

button_do-obchodu
100% BEEF PROTEIN složení: příchuť mandle+pistácie -89 % hydrolyzát hovězích bílkovin, kreatin monohydrát – Creapure®, směs palmového oleje, maltodextrinu a mléčné bílkoviny, L-arginin-alfa–ketoglutarát, aroma, L-methionin, L-tryptofan,protispékavá látka oxid křemičitý, barvivo karamel, směs trávících enzymů Digezyme® (amyláza, proteáza, laktáza, lipáza a celuláza),sladidla sukralóza a steviol-glykosidy.Výrobek obsahuje alergen laktózu.

 

long-protein

LONG PROTEIN

78% čokoláda+kakao

citron+jogurt

marcipán

vanilka

1000 g

2200 g

button_do-obchodu
LONG PROTEIN příchuť vanilka: Long protein System 94 % (39 % syrovátkový proteinový koncentrát, 22 %syrovátkový proteinový izolát (obsahuje sójový lecitin), 22 % kaseinát vápenatý, 11 % izolát mléčných bílkovin),aroma, zahušťovadlo polydextróza, kyselina askorbová (vitamin C), protispékavé přísady fosforečnan vápenatý a oxid křemičitý, sladidla sukralóza a steviol-glykosidy, pyridoxin hydrochlorid (vitamin B6), cholekalciferol (vitamin D), barvivo ß-karoten. Výrobek obsahuje alergeny laktózu a sóju.

 

whey-core

WHEY CORE

55 % malina+borůvka

jahoda

vanilka

900 g

 

button_do-obchodu
WHEY CORE příchuť vanilka: syrovátkový proteinový koncentrát, maltodextrin, odpěňovač (palmový olej, glukózový sirup, mléčná bílkovina), aroma, zahušťovadlo polydextróza, protispékavé přísady fosforečnan vápenatý a oxid křemičitý, sladidla sukralóza a acesulfam K, barvivo beta-karoten. Výrobek obsahuje alergen laktózu. Může obsahovat stopy sóji.

 • 55 % bílkovin v dávce
 • 27 % sacharidů v dávce
 • 5 g BCAA v dávce

Co si vybrat?

Podívejme se na jednotlivé proteiny z pohledu doporučení od výrobce:

100% WHEY PROTEIN je určen: pro silově zaměřené sportovce kladoucí důraz na vysoký denní příjem kvalitní bílkovinypro redukční diety, případně i ketogenní-diety pro vegetariány na doplnění chybějících živin.

100% WHEY ISOLATE je určen pro: silově zaměřené sportovce kladoucí důraz na příjem nejkvalitnější formy bílkoviny, pro budování čisté svalové hmoty, pro rýsovací fáze náročných silových sportů.

DELUXE 100% WHEY je určen pro: podporu nárůstu svalové hmoty. Doplnění bílkovin kdykoli v průběhu dne.  DELUXE 100% WHEY je obohacen o bioaktivní kolostrum.

MICELLAR CASEIN je určen: pro silové sportovce s požadavkem příjmu kvalitní bílkoviny ve večerních a nočních hodinách pro budování svalové hmoty pro redukční diety, případně i ketogenní-diety. Jedinečný protein, který vyniká díky obsahu kvalitního micelárního kaseinu. Delší vstřebatelnost předurčuje tento produkt k použití v nočních hodinách, ale také v dietním režimu jako plnohodnotnou náhradu stravy.

100% BEEF PROTEIN je určen:
 • pro doplnění bílkovin pro silově zaměřené sportovce
 • pro budování svalové hmoty
 • pro zpestření jídelníčku nejen silového sportovce

LONG PROTEIN je určen: pro silové sportovce s požadavkem příjmu kvalitní bílkoviny ve večerních a nočních hodinách pro budování svalové hmoty pro redukční diety, případně i ketogenní-diety pro vegetariány na doplnění chybějících živin.

 

WHEY CORE je určen:
 • pro použití v dopoledních hodinách
 • pro použití bezprostředně po fyzické aktivitě
 • nejen pro začínající silové sportovce
 • pro doplnění bílkoviny u vytrvalostních a rychlostních sportovců

button_koupit-protein

Proč užívat proteiny

Jak jsme uvedli na začátku: Proteiny, to jsou bílkoviny. A bílkoviny jsou pro výživu člověka absolutně nenahraditelné a hrají velmi důležitou roli při stavbě či obnově tkání a dalších důležitých funkcí organismu.

Bílkoviny může náš organismus využít dokonce jako zdroj energie. Bílkoviny se následně štěpí na aminokyseliny, z nichž některé si naše tělo nedokáže samo vyprodukovat. Takové aminokyseliny nazýváme esenciální a jejich skladba je jedním z ukazatelů kvality proteinu. Proteiny jsou složeny z aminokyselin, přičemž určitá část je pro organismus esenciální. Tyto esenciální aminokyseliny je nutno přijímat v potravě. Je nezbytné dbát na jejich pravidelný přísun.

Proto jsou pro sportovce a aktivní osoby jedním z nejužitečnějších zdrojů bílkovin proteinové přípravky. Obsahují nad 70 % kvalitních bílkovin a užívají se hlavně

 • po silovém tréninku
 • ke zlepšení svalové regenerace
 • nárůstu svalové síly a hmoty.

Proteiny můžeme využít i jiné sportovní aktivitě, nejen po silovém tréninku, například po delším běhu nebo jízdě na kole.

Proteiny pomáhají i při hubnutí. Dostatek kvalitních bílkovin ve stravě je velmi podstatný i pro lidi, kteří chtějí zhubnout podkožní tuk.

Jaké jsou další suplementy? Přečtěte si také článek: základní přehled suplementů pro sport a fitness

Jak se konzumují proteiny

Proteiny se nejčastěji konzumují jako nápoj. Prášek se rozmixuje s vodou, mlékem, kokosovým mlékem nebo mandlovým mlékem.

V koktejlech s proteinem se fantazii meze nekladou. Přidejte si do koktejlu například jahody, kiwi nebo avokádo a udělejte si skvělý proteinový shake.

Ale protein se dá využít jako přísada do různých dezertů. Například fitness trenér Tomáš Jedlička ve svém fitness programu Výzva21 doporučuje různé a velmi zajímavé ( z osobní zkušenosti musím říci, že také chutné ) recepty. Kdy využívá proteiny jako přísady do různých cookies, tyčinek a sušenek. Vydal kuchařku Proteinové dezerty bez výčitek. Protein do některých receptů používá i v Jídelníčkové výzvě.

Proteinové tyčinky

Proteinová tyčinka Proteinová tyčinka

Velmi oblíbenou variantou, jak do sebe dostat protein a zároveň mlsat jsou proteinové tyčinky. Můžete si je vzít sebou na výlet nebo konzumovat v průběhu sportování.

Chutné, vejdou se do kapsy nebo do ledvinky. Proteinové tyčinky jsou zkrátka vhodným prostředkem jak doplnit živiny v průběhu dne, kdy není přístup k běžné stravě vlivem pracovní činnosti nebo například za volantem auta.

Proteinové tyčinky jsou v různých příchutích. Ochutnejte proteinové tyčinky!

A speciální tip na závěr:

Nutrend Diet Protein

DIET PROTEIN je ideálním doplňkem stravy pro období dietního režimu. Tímto produktem můžete nahradit některá denní jídla a díky tomu kontrolovat přísun živin do organismu. Živiny, které jsou v DIET PROTEINU obsažené, trávicí trakt delší dobu zpracovává a díky tomu je dosaženo efektu delšího pocitu sytosti.

nutrend-diet-protein

DIET PROTEIN

38 %  

banán

čokoláda

jahoda

ledová káva

 

560 g

 

button_do-obchodu
Vyšší podíl vlákniny z tohoto produktu je prospěšný pro trávicí trakt. Obohaceno o obsah CLA (konjugované linolové kyseliny). DIET PROTEIN obsahuje rovněž L-karnitin a široké spektrum vitaminů.

 • obsahuje 38 % bílkoviny
 • obohaceno o L-karnitin a Vitaminy
 • Diet Protein System (Hi-Maize, CLA, FABENOL)
DIET PROTEIN je určen:
 • pro doplnění živin v režimu redukčních diet
 • jako náhrada stravy v průběhu dne
Práškový koncentrát s vysokým obsahem bílkovin a vlákniny pro přípravu koktejlu, který je vhodný pro doplnění běžné stravy v průběhu dne.

DIET PROTEIN příchuť jahoda Složení:

 maltodextrin, kaseinát vápenatý, syrovátkový proteinový koncentrát, izolát sójových bílkovin, aroma, inulin, kukuřičný škrob Hi-Maize®, lyofilizované jahody 5 %, izolát mléčných bílkovin,emulgátor sójový lecitin, Clarinol® (rostlinný – světlicový olej bohatý na konjugovanou kyselinu linolovou – CLA 57 %, glukózový sirup, kaseinát sodný, protispékavá látka E 551, emulgátor sójový lecitin, stabilizátor E 450, antioxidant E 306), tapiokový škrob, zahušťovadlo guarová guma, koncentrát z červené řepy, vitaminový premix (kyselina L-askorbová, DL-alfa-tokoferylacetát, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, kyanokobalamin, pyridoxin hydrochlorid, riboflavin, thiamin mononitrát, kyselina listová, biotin), zahušťovadlo sodná sůl karboxymethylcelulózy, L-karnitin tartrát, protispékavé přísady fosforečnan vápenatý a oxid křemičitý, sladidlo sukralóza, extrakt ze semen fazolí Fabenol®, sladidlo steviol-glykosidy. Výrobek obsahuje alergeny laktózu, sóju.

button_do-obchodu

 

Upozornění: protein,Ochucený nealkoholický nápoj obohacený, se sladidly, vhodný zejména pro sportovce.Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí! Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C mimo dosah přímého slunečního záření. Chraňte před mrazem. Dávkování dle návodu na výrobku.

zdroj: Nutrend a inSPORTline.cz

 

button_koupit-protein

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter