Světový pohár v biatlonu – Östersund, Švédsko 2017

První kolo Světového poháru v biatlonu se koná ve švédském středisku Östersund.

Program SP v biatlonu – Östersund, Švédsko 2017

26. listopadu 2017

  • 14:15  Single Mix štafeta
  •  17:10 2×6+2×7.5 Mix štafeta

29. listopadu 2017

  • 17:15  ženy  15 km Individuální závod

30. listopadu 2017

  • 17:15  muži 20 km Individuální závod

1.prosince 2017

  • 17:45 ženy 7.5 km Sprint 

2.prosince 2017

  • 14:45 muži 10 km Sprint

3.prosince 2017

  • 13:15 ženy 10 km stíhací závod
  • 15:15 muži 12.5 km stíhací závod

 

 

Od sezóny 2004/2005 biatlonová elita v Švédsku závodí nepřetržitě. Většinou tady celá sezóna začíná.  sezóně 1988/1989 se zde jel poprvé Světový pohár

Östersund se stal již dvakrát dějištěm Mistrovství světa. A v roce 2019 bude hostit mistrovství světa v biatlonu po třetí.

oficiální web: worldcupostersund.se

 

 

Výsledky Světového poháru v biatlonu – Östersund, Švédsko 2017

Závod smíšených dvojic

1. Hauserová, Eder (Rak.) 36:17,0 (0+2)
2. Lesser, Hinzová (Něm.) +16,5 (0+9)
3. Višněvská, Braun (Kaz.) +32,7 (0+5)
4. Dorinová-Habertová, M. Fourcade (Fr.) +33,7
5. Perssonová, Samuelsson (Švéd.) +34,3 (0+9)
10. JislováŠlesingr (ČR) +1:52,2 (0+10)

Smíšená štafeta

1. Norsko (Tandrevoldová, Eckhoffová, J. Boe, Svendsen) 1:11:31,7 (0+13)
2. Itálie (Vittozziová, Wiererová, Windisch, Hofer) +5,3 (1+6)
3. Německo (Preussová, Hammerschmidtová, Doll, Peiffer) +6,4 (0+10)
4. Slovensko (Fialková, Kuzminová, Hasilla, Kazár) +7,7 (0+9)
5. Švédsko (Öbergová, Magnussonová, Nelin, Lindström) +34,5 (1+5)
6. Rusko +47,9 (0+7)
13. ČESKO (Puskarčíková, Vítková, Moravec, Krčmář) +2:51,4 (1+10).

 

Ženy – vytrvalostní závod na 15 km

1. Skardinová (Běl.) 42:57,4 (0 tr. minut), 2. Solemdalová (Nor.) -2,9 (0), 3. Džimová -12,0 (0), 4. Valj Semerenková (obě Ukr.) -30,1 (0), 5. Fialková (SR) -32,2 (1), 6. Brorssonová (Švéd.) -49,6 (0), 7. Puskarčíková (ČR) -1:08,6 (0), 8. Braisazová (Fr.) -1:10,0 (2), 9. Ransomová (Kan.) -1:18,4 (0), 10. Olsbuová (Nor.) -1:21,7 (2),

…12. Vítková -1:39,8 (2), 61. Jislová -4:44,8 (2), 62. Johanidesová -5:00,7 (0), 85. Charvátová (všechny ČR) -7:08,9 (6)

Muži – Vytrvalostní závod na 20 km

1. J. Bö (Nor.) 53:24,5 (0 tr. minut), 2. Fillon Maillet -2:01,0 (0), 3. M. Fourcade (oba Fr.) -2:14,3 (2), 4. Eberhard (Rak.) -2:17,5 (1), 5. Babikov (Rus.) -2:20,7 (0), 6. Hofer (It.) -2:30,1 (2), 7. Weger (Švýc.) -2:34,1 (0), 8. Rastorgujevs (Lot.) -2:35,5 (2), 9. Loginov (Rus.) -2:38,1 (1), 10. Bauer (Slovin.) -2:42,2 (1),

…26. Šlesingr -4:45,0 (3), 30. Moravec -5:01,5 (1), 66. Krčmář -8:09,7 (5), 71. Krupčík -8:12,4 (3), 86. Soukup (všichni ČR) -10:00,7 (4).

Ženy – Sprint na 7,5 km

1. Herrmannová (Něm.) 19:54,8 (1 tr. okruh), 2. Braisazová (Fr.) -15,2 (0), 3. Džimová (Ukr.) -19,6 (0), 4. Solemdalová (Nor.) -24,3 (0), 5. Vittozziová (It.) -24,5 (0), 6. Mäkäräinenová (Fin.) -26,0 (1), 7. Olsbuová (Nor.) -26,5 (0), 8. Vítková (ČR) -35,9 (0), 9. Wiererová (It.) -38,4 (1), 10. Hildebrandová (Něm.) -40,6 (0),

…32. Puskarčíková -1:21,5 (1), 67. Johanidesová -2:20,6 (0), 72. Charvátová -2:29,8 (4), 91. Jislová (všechny ČR) -3:06,3 (3).

Muži – sprint na 10 km

1. T. Bö (Nor.) 22:40,6 (1 tr. okruh), 2. M. Fourcade (Fr.) -0,7 (1), 3. Lesser (Něm.) -3,7 (1), 4. Svendsen (Nor.) -13,3 (1), 5. Schempp (Něm.) -15,0 (2), 6. Dolder (Švýc.) -16,0 (0), 7. Lindström (Švéd.) -16,7 (0), 8. Rastorgujevs (Lot.) -22,6 (1), 9. Kühn (Něm.) -23,4 (1), 10. Fak (Slovin.) -34,3 (1),

…38. Šlesingr -1:14,0 (1), 43. Krčmář -1:27,3 (2), 44. Moravec -1:29,3 (2), 45. Krupčík -1:33,1 (1), 68. Soukup (všichni ČR) -2:04,6 (2).

Ženy – stíhací závod na 10 km

1. Herrmannová (Něm.) 30:02,7 (2 tr. okruhy), 2. Braisazová (Fr.) -25,8 (0), 3. Olsbuová (Nor.) -48,0 (2), 4. Vittozziová (It.) -1:09,1 (1), 5. Hammerschmidtová (Něm.) -1:16,8 (2), 6. Skardinová (Běl.) -1:19,6 (0), 7. Mäkäräinenová (Fin.) -1:28,9 (4), 8. Hinzová (Něm.) -1:29,1 (1), 9. Pidhrušná (Ukr.) -1:40,0 (1), 10. Višněvská (Kaz.) -1:41,8 (1),

…20. Vítková -2:33,5 (5), 45. Puskarčíková (všechny ČR) -3:55,7 (4).

Muži – stíhací závod na 12,5 km

1. M. Fourcade (Fr.) 30:12,2 (1 tr. okruh), 2. Fak (Slovin.) -40,8 (2), 3. Fillon Maillet (Fr.) -42,1 (2), 4. Svendsen (Nor.) -49,7 (3), 5. Lindström (Švéd.) -50,2 (3), 6. Birkeland (Nor.) -58,2 (1), 7. Eberhard (Rak.) -1:03,2 (3), 8. Šipulin (Rus.) -1:03,9 (2), 9. S. Fourcade (Fr.) -1:05,1 (1), 10. Lesser (Něm.) -1:07,1 (6),

…22. Moravec -2:05,7 (1), 32. Krupčík -2:38,2 (2), 37. Šlesingr -3:04,0 (4), 39. Krčmář (všichni ČR) -3:06,2 (3).

 

Průběžné pořadí SP (po 3 z 22 závodů)

Ženy

1. Braisazová 142, 2. Herrmannová 138, 3. Skardinová 127, 4. Solemdalová (Nor.) 119, 5. Džimová (Ukr.) 116, 6. Olsbuová 115,

10. Vítková 84, 23. Puskarčíková 45.

Muži

1. M. Fourcade 162, 2. Fillon Maillet 131, 3. J. Bö (Nor.) 118, 4. Svendsen 116, 5. Fak 114, 6. T. Bö (Nor.) 103,

33. Moravec 30, 38. Šlesingr 22, 45. Krupčík 9, 52. Krčmář 2.

 

Na další kolo světového poháru v biatlonu se biatlonisté a biatlonistky přesunou do rakouského Hochfilzenu.

 

úvodní foto – Autor: Andreaze, pod licencí BY-SA

 

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter