Vybíráme koloběžku pro sport a zábavu

Kolo, kolo, koloběžka!

Ať už jste mladí na těle či na duchu, odhoďte svůj stud stranou, a podlehněte tomuto kouzlu dětského světa, který vám otevírá svá dvířka. Podívejte se na svět kolem sebe z jiné perspektivy, a projeďte se na koloběžce malé, větší či skládací. Protáhněte své ztuhlé tělo a provětrejte mysl na čerstvém vzduchu.

Koloběžka pro zdraví a zábavu

Jízda na koloběžce, to opravdu není jen radovánka pro děti. I pro nás dospělé je velikým přínosem pro zdraví i pohodu, a je jedno, jestli jste těsně po škole, nebo už máte pár šedivých vlasů a vrásek k tomu. Na koloběžce jste svým pánem, jízda je pomalejší než třeba na kole, proto také bezpečnější.

Sami si určujete rychlost jízdy, kdykoli můžete zastavit, a z koloběžky plynně přejít v chůzi, a nikdo vás nenutí, jak rychle máte jet. Klidně si koloběžkujte jako šnek, nebo to rozpalte co vám nohy stačí.

Koloběžka dokonale protáhne vaše tělo, a to především záda. Pokud s nimi máte problémy, už po pár jízdách na koloběžce bolest ustoupí, protože například oproti kolu se prohýbáte přesně opačným směrem a vaše zádové svaly si tak libují. Zpevníte si celé tělo a zaručeně shodíte pár nechtěných kilo, přeci jen je to trochu větší dřina.

Jediné na co nesmíte zapomínat – a v čem je nutné kontrolovat i děti – je nutnost střídání nohou při odrážení. Pokud by jste se odráželi pořád jen jednou, docházelo by k nesouměrné zátěži jen jedné strany. I když popravdě – ono vás to samo ke střídání donutí – budete si totiž chtít odpočinout – tedy vaše noha 🙂

Na co si dát při výběru koloběžky pozor

Vybrat si tu správnou koloběžku je pro ten správný požitek z jízdy více než důležité. Koloběžky se vyrábí v několika kategoriích podle svého určení:

  • dětské
  • skládací dětské
  • pro dospělé
  • skládací pro dospělé
  • silniční
  • terénní
  • freestyle koloběžky

 

Dětské koloběžky Koloběžky pro dospělé Skládací koloběžky

Dětské koloběžky

Koloběžky pro dospělé

Skládací koloběžky

Sjezdové koloběžky Freestyle koloběžky Příslušenství pro koloběžky

Sjezdové koloběžky

Freestyle koloběžky

Příslušenství pro koloběžky

V každé kategorii pak máte na výběr z pestré nabídky barevného provedení, typů řídítek, velikosti kol – a to i různých velikostí předních a zadních kol. U každé koloběžky je uvedena výška řídítek a také doporučená maximální nosnost. I přesto je nejideálnější možnost projet se na koloběžce než ji koupíte, alespoň po obchodě, zjistíte tak, jestli vám koloběžka „sedne“.

Pokud si chcete koloběžku zakoupit raději v internetovém obchodě, můžete si ji nejprve v kamenném obchodě vyzkoušet. Výhodou u nákupu přes eshop je možnost vrácení zboží bez udání důvodů do 14 dní, pro případ, že by jste po rozbalení zjistili, že potřebujete jiný typ.

Důležitá je také výška stupátka. Nemělo by být ani příliš vysoké – odrážení by se stalo příliš namáhavým a hlavně nepohodlným, a jízda by vás přestala bavit. Naopak příliš nízké stupátko je sice dobré pro příjemné odrážení, při sebemenší nerovnosti však drhnete o podlahu. I zde tedy platí zlatá střední cesta.

Různé koloběžky pro sport, výlety a zábavu si prohlédněte v našem katalogu sportovního vybavení v kategorii Koloběžky.

Koloběžka na výlety, do práce i dovolenou

To, k jakému účelu si koloběžku chcete pořídit, je důležitý faktor, který by jste měli mít na zřeteli už při samotném výběru. Do začátků vám postačí koloběžka levnější, je však skoro jisté, že jízda na koloběžce vás chytí u srdce a začne více než bavit, a tak se časem začnete poohlížet po kvalitnějším stroji.

Skládací koloběžku využijete při rychlém přesunu po městě s kombinováním v hromadné dopravě – složíte, nastoupíte a vezete se. Pokud toužíte po delších výletech, je lepší koloběžka s většími koly a i tu snadno převezete všude s sebou.

Její výhodou oproti kolu, jsou menší rozměry, snadno ji tak naložíte i do menšího kufru. Snadno se s koloběžkou dopravíte do práce, uděláte si výlet na dovolené a vyzvednete děti ve škole či školce. Pro rychlý přesun je zkrátka koloběžka jasnou volbou. Ke koloběžce totiž můžete dokoupit jednoduché sedátko, v kterém převezete své dítko, a to až do váhy 25 kg.

Bezpečnost především

I když jede pomaleji, a snadno se s ní seskočí či zabrzdí, přesto je i při jízdě na koloběžce nutné myslet na bezpečnost a to jak dospělých tak dětí. Helma by měla být samozřejmostí,chrániče loktů, kolen a rukou jsou dobrým doporučením. Před každou jízdou je důležité také zkontrolovat funkci brzd, nikdy nevíte, kdo vás donutí rychle zastavit.

Ať už si vyberete jakoukoli koloběžku, jedno je jisté. Rozhodně tomuto přibližovadlu podlehnete a zaručeně touto vášní nakazíte i ostatní členy rodiny.
Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter